• twitter logo
  • threads logo

Eczacılık Fakültesinde Beyaz Önlük Giyme Töreni Düzenledi

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Eczacılık Fakültesi 1'nci sınıf ve 2020 yılında yerleşen ama salgından dolayı yüzyüze eğitim yapamayan 2’nci sınıf öğrencileri için Beyaz Önlük Giyme Töreni düzenlendi.

 

Üniversitemiz 4 Eylül Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Yekbaş, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Ahmet Alim, Eczacılık Fakültesi Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Saraç, 37. Bölge Sivas Eczacı Odası Başkanı Bahadır Eren, dekanlar, müdürler, akademisyenler, öğrenciler ile öğrenci yakınları katıldı.

 

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başladı. Ardından konuşmalara geçildi.

 

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yekbaş, eczacılık mesleğinin olmazsa olmaz meslekler arasında yer aldığını belirterek, “Covid salgını sürecinde bu mesleğin önemi daha iyi anlaşıldı. Geçmişten bu yana çok çok bilinen bir meslek. Teknoloji ilerliyor, artık her şey biraz daha formal bir hale geliyor. Bugün Türkiye’ye baktığımızda eczacılık da dâhil olmak üzere her alanda gururla söyleyebileceğimiz çalışmalar var. Devletimiz öğrencilerimizin eğitimi için elinden geleni yapıyor. Bunun kıymeti çok büyük.” dedi.

 

Rektör Danışmanı Prof. Dr. Alim ise “Sevgili öğrenciler daha yolun başındasınız. Derslerinizi günü gününe çalışın. Eczacılık Fakültesinin de uzmanlık sınavları var, bunlara katılın. Akademik kariyer yapmanızı çok isterim, bunlar ufkunuzu daha çok açacaktır.” diye konuştu.

 

Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Saraç da Eczacılık mesleğinin simgesi olan beyaz önlüğün önemli anlamlar taşıdığını kaydederek, “Beyaz önlük saflıktır, temizliktir, güçtür sorumluluktur. Aynı zamanda beyaz önlük çalışkanlıktır, en kutsal anlamda ise hastaların duası yakınların minnetidir. O önlük aynı zamanda anne babanızın yüzündeki pırıltıdır.” ifadelerini kullandı.

 

37. Bölge Eczacı Odası Başkanı Eren, öğrencilerin zor bir eğitimden geçeceklerini ama yılmamalarını ve gelecek planı yapmalarının önemli olduğuna değindi.

 

Konuşmaların ardından Eczacılık Fakültesi bahçesinin çevre düzenlemesini sağlayan firmalara plaket verildi.

 

Plaket töreninden sonra öğrencilere beyaz önlükleri giydirildi.Haber Tarihi : 26.11.2021

AYLARA GÖRE HABERLER