Covid-19 Hemşireler Hatıra Ormanı Oluşturuldu

 

12-18 Mayıs Dünya Hemşireler Haftası münasebetiyle, salgın ile fedakârca mücadele eden sağlık çalışanlarımız için fidan dikim etkinliği düzenlendi.

 

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Lojmanlar mevkiinde düzenlenen fiden dikimi programına Vali Salih Ayhan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız, Sivas Orman İşletme Müdürü Sefa Duman, sağlık çalışanları ve hemşireler katıldı.
 

Programda konuşan rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız, “Öncelikle tüm hemşire arkadaşlarımızın ve çalışanların hemşireler haftasını kutluyorum. 4-5 yıldır üniversitemizde aralıksız her sene fidan dikimi yapıyoruz. 3 bini geçti diye biliyorum.  Sivas Orman İşletme Müdürü Sefa Duman beye teşekkür ediyorum. Ne zaman fidan istesek ellerinden gelen desteği verdiler. Yeni dikilecek fidanlarımızın da hatırlı olmasını diliyor bu vesile ile tekrar hemşirelerimizin hemşireler haftasını kutluyorum.” ifadesini kullandı.
 

Ardından konuşan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Güzel ve anlamlı bir günde hemşirelerimizle birlikteyiz. Öncelikle tüm hemşirelerimizin hemşireler gününü kutluyorum. Son 14-15 aydır sağlık çalışanlarımız genel olarak hemşirelerimiz ciddi bir sınavdan geçiyorlar. Daha önce hiç tecrübe etmediğimiz bir salgın ile mücadele ediyoruz. Özellikle sağlık çalışanlarımız ailelerini ve kendilerini risk ederek yaşatmak adına büyük çaba gösteriyorlar. Ben öncelikle hemşirelerimiz başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Bu vesile ile hemşireler haftasını kutluyorum.” diye konuştu.
 

Vali Salih Ayhan ise, “Hemşirelerimizin bu zorlu salgın döneminde ne kadar önemli bir rol üstlendiğini gördük. Diğer sağlık çalışanları doktorlar kamu görevlileri hep birlikte omuz vererek salgını belirli bir noktaya getirdik. Her meslek guruplarının bu özel günleri de anlamlı oluyor. Sosyal sorumluluk içerisinde bu tür faaliyetleri önemsiyoruz. Dünya zor bir imtihandan geçiyor. İnşallah bundan başarılı bir şekilde çıkacağız. Üniversitemiz, Belediyemiz valiliğimiz koordineli bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Bu vesile ile çevre duyarlılığı doğa sevgisini geniş bir tabana yararak böylesi özel günlerde vesile oluyor. Tüm hemşirelerimizin hemşireler haftasını kutluyorum.” şeklinde konuştu.

 

Türk Hemşireler Derneği Sivas Temsilcisi Uzman Hemşire Gülcan Coşkun da, “Türk Hemşireler Derneği tarafından,  ülkemizin her şehrinde salgınla mücadelede yitirdiğimiz meslektaşlarımızın aziz hatıralarını yaşatmak, insanlık tarihinin yaşadığı bu zorlu süreçte, insan hayatının kutsallığına inanan, yaşatmayı ve yaşamı sürdürmeyi görev addeden hemşirelerin ve diğer sağlık çalışanlarının verdikleri mücadeleyi gelecek nesillerimize aktarmak amacıyla ‘KOVID-19 HEMŞİRE HATIRA ORMANI’ oluşturma etkinliği gerçekleştirilmektedir.” dedi.

 

Program sonrası belirlenen Covid-19 Hemşire Hatıra Ormanı bölgesinde fidanlar toprakla buluşturuldu. Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız hemşireler ile birlikte fidan dikerek hatıra fotoğrafı çekildiler.
 

 
  • Haber Tarihi : 18.05.2021

AYLARA GÖRE HABERLER