Üniversitemiz Öğrencisi “Sevgi Çiçekleri Gazetesi” Çıkardı

 Üniversitemiz İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü son sınıf öğrencisi Melda Geneş, sevgi evlerindeki çocuklarla ilgili “Sevgi Çiçekleri Gazetesi” çıkardı.

 

“Proje Yönetimi” dersi kapsamında sosyal sorumluluk projesi yürütmesi gereken öğrencimiz Geneş, Sivas Sevgi Çocuk Evleri Sitesi’nde yaşayan 6-12 yaş çocuklarımızla beraber 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özgü bir gazete sayısı çıkarttı.

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile beraber yürüttüğü gazete çalışmasında Geneş, sevgi evlerindeki çocuklarımızın eğitimlerini, günlük yaşamlarını, spor faaliyetlerini, sosyal ve kültürel etkinliklerini takip etti.

 

Geneş, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Toplumda sevgi evlerine dair olumsuz önyargılar mevcut. Ben de bu projeye başlamadan önce bu düşüncelere sahiptim ancak oradaki imkânlara ve yaşama bizzat şahit olunca ne kadar yanıldığımı gördüm. Bu gazete sayesinde sevgi evlerini topluma daha doğru bir şekilde yansıttığımı düşünüyorum.” ifadelerinde bulundu.

 

Gazeteyi çıkarma sürecinde aynı zamanda sevgi evlerindeki çocuklara gazetecilik eğitimi veren ve İletişim Fakültesi’nde çocukları ağırlayan Geneş, “Sadece sevgi evlerindeki çocukların sesi olmak değil, aynı zamanda bir çocuğumuzu gazetecilik mesleğine yönlendirebilmeyi ve onlara rol model olmayı amaçladım. Bu yüzden hem mesleğimizi tanıttım hem de fakültemize misafir ederek çocuklarımızı üniversitede bu bölümü okumaları adına teşvik etmek istedim. Bu süreç içerisinde fakültemiz bana bütün kapılarını açtı ve çocuklarımız çok güzel bir gün geçirdi.” dedi.

 

İletişim Fakültesi’nin Sinema Salonu’nda film izleyen daha sonra Üniversitemizin radyosuyla televizyon stüdyosunu ziyaret eden minikler, günün sonunda çok eğlenceli vakit geçirdiklerini belirttiler. Fakülteyi çok beğenen minikler, gelecekte burada okumak istediklerini ifade ettiler.

 

Ele aldığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı teması ile ilke imza atan Melda Geneş, bu projelere devam edeceğini ifade etti.

  • Haber Tarihi : 11.06.2019

AYLARA GÖRE HABERLER