Rektörümüz “Söz Meclisi”nde Öğrencilerle Buluştu

Göreve geldiği günden beri eğitim seviyesinin artırılması, idari manada hızlı, etkin, çözüm odaklı ve öğrenciye yakın bir anlayışla hareket eden Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız ve ekibi Edebiyat Fakültesi öğrencileriyle “Söz Meclisi” isimli programda buluştu.

Öğrencilerimizin yanında olmak, onların sorunlarına kısa sürede çözüm üretmek amacıyla Üniversitemiz Konukevi’nde düzenlenen programa Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız, akademisyenler ile öğrenciler katıldı.

Program, Türk Halk Müziğinden örneklerin verildiği mini konserle başladı. Daha sonra Rektör Danışmanımız Prof. Dr. Toparlı, söyleşi kısmında Prof. Dr. Yıldız’a kişisel hayatıyla ilgili sorular sordu.

Samimi bir havada geçen söyleşide öğrencilik yıllarından gençliğine, edebî kişiliğinden yaptığı çalışmalara kadar hemen her konudaki soruları büyük bir içtenlikle cevaplayan Rektörümüz Yıldız, “Tabii sizler bizim geleceğimizsiniz, ülkemizin geleceği sizin. Türkiye’nin coğrafya ve tarihten kaynaklanan özel bir yeri var. Şu anda mazlum coğrafyanın son kalesiyiz, bundan haberdar olmalıyız. Sadece İslam coğrafyasından Türk coğrafyasından söz etmiyorum, bütün dünyada zulme uğrayan coğrafyaların hepsinde ülkelerin baktığı yer Türkiye’dir ve gidecek başka yerimiz yok. Ülkemiz içinden geçilen süreçte kuşatılmışlık içerisinde işte bunu kıracak, ülkemizi daha ileriye götürecek sizlersiniz. Bunun için iyi çalışmanız gerekiyor, kendinizi iyi geliştirmeniz gerekiyor. Derler ki zenginlik sahibi tarafından korunan bir şeydir ama ilim sahibini korur. Eğer sizin ilminiz varsa, kendinizi iyi yetiştirmişseniz her yerde mutlaka sizi başarıya götürür. Bizim çok çalışıp ülkemizin adını duyuracak şeyler yapmamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Programın son bölümünde öğrencilerimiz Rektörümüze ve ekibine Üniversitemizle ilgili sorular yönelttiler.

Kendisine yöneltilen soruları cevaplayan Prof. Dr. Yıldız, programın bitiminde öğrencilerle gruplar hâlinde fotoğraf çektirdi.

Program, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

HABERLE İLGİLİ VİDEOLAR İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ:

www.youtube.com/watch SRT   • Haber Tarihi : 27.03.2017

AYLARA GÖRE HABERLER