Veteriner Fakültesinden 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Gününde Farkındalık

Ana amaçlarından birisi hayvan sağlığı olan, hayvanları yaşatmayı amaçlayan ve bu doğrultuda veteriner hekimler yetiştiren Veteriner Fakültemizde “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü”ne dikkat çekmek amacıyla “Ücretsiz Muayene Günleri” gerçekleştirildi.


Üniversitemiz Hayvan Hastanesi bünyesinde 30 Eylül 2019-4 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen “Ücretsiz Muayene Günleri” etkinliği hayvanseverler ve hayvan sahipleri tarafından ilgi ile karşılandı.


Bu özel gün nedeniyle Öğretmen Saadettin Şahin Anaokulu ve Sivas Çilek Kreşi tarafından Hayvan Hastanemize gerçekleştirilen ziyaretler esnasında öğrencilere hastanemizdeki faaliyetlerin yanı sıra hayvanların ihtiyaçlarının karşılanması, hayvanların korunması ve hayvan sevgisine yönelik sunumlar gerçekleştirildi.


Anaokulu öğrencileri Nisa Uyubaş ve Beren Koçak, “Burada çok eğlendim. Hayvanları sevdik, bu da beni çok mutlu etti. Hayvanları çok seviyorum. Herkes hayvanlara iyi davransın.” şeklinde konuştu.


Öğretmen Saadettin Şahin Anaokulu öğretmeni Bedia Çakır de etkinlikle ilgili olarak, “Bugün hayvanları koruma günü. Biz de bu amaçla çocuklarımıza ve ailelerimize farkındalık oluşturmak için Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ne çocuklarımızı getirdik. Burada hayvanların tedavisi hakkında bilgiler aldık. Öğrencilere hayvan sevgisi verebilmek özellikle sokak hayvanlarına iyi davranmak, onları koruma adına güzel bilgiler edindik. Cumhuriyet Üniversitesi’ne bundan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.


Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Arş. Gör. Sefer Türk, “Öğrencilerimiz, Hayvanları Koruma Günü kapsamında Kliniğimizi ziyaret ettiler. Burada çocuklara hayvan tedavisi ve hayvanlara nasıl davranılması gerektiği hakkında bilgi verdik. Sokak hayvanlarına karşı saygının ve sevginin arttırılması için bu yaşta eğitilmesi gerekiyor. Bizler de çocuklarımıza bu konuda bilgi verdik.” ifadelerine yerdi.


Konuşmaların ardından çocuklar hayvanlarla fotoğraf çekindiler. 

  • Haber Tarihi : 04.10.2019

AYLARA GÖRE HABERLER