Teknoloji Fakültesi Dekanlar Konseyi Toplantısı Üniversitemizde Gerçekleştirilecek

Teknoloji Fakültelerinin mevcut durumlarının görüşülmesi, sanayi eğitiminin daha da artırılması amacıyla alınacak tedbirleri belirlemek üzere Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca Teknoloji Fakülteleri Dekanlar Konseyi Toplantısı” Üniversitemizde gerçekleştirilecek.

 

İlki Yükseköğretim Kurulu Başkanı (YÖK) Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’ın başkanlığında düzenlenen konsey toplantısına YÖK Yürütme Kurulu Üyeleri ve Teknoloji Fakültesi Dekanları ile Üniversitemiz Teknoloji Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Turhan Kurşun katılırken, bir sonraki toplantının Üniversitemizde yapılmasına karar verildi.

 

Teknoloji Fakültelerinin mevcut durumunun etraflıca değerlendirildiği toplantıda Üniversitemiz Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turhan Kurşun, Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Alim Yıldız’ın bir sonraki konsey toplantısının Üniversitemizde yapılması ile ilgili teklifini konseye sundu. YÖK’te yapılan toplantının devamı şeklindeki toplantının 27 Aralık 2019 tarihinde Üniversitemizde yapılması kararlaştırıldı.

 

Kararın alınmasının ardından toplantıya geçildi.

 

Teknoloji Fakültelerinin sanayi ile birleşme noktasında daha esnek bir yapıda olduğunu kaydeden Başkan Saraç, üzerinde durulması gereken en önemli meselenin, öğrencilerin sanayide eğitim ve uygulama yapmaları için sanayi ile entegre bir yapının oluşturulması gerektiğini ifade etti. Bu bağlamda, Teknoloji Fakültelerinde öğrencilerin sekiz dönemden bir eğitim dönemini sanayide geçirmelerini önemsediklerini ve başarılı uygulamalar ortaya koyduklarını, ancak bu eğitimin niteliğinin daha da artırılması gerektiğini arzuladıklarını kaydetti.

 

YÖK Başkanı Saraç, konuşmasının ardından konsey üyesi dekanlardan gelen soruları cevapladı.

  • Haber Tarihi : 27.11.2019

AYLARA GÖRE HABERLER