Karate Takımı Sarı Kuşak Terfi Etkinliği

Öğrencilerimizin spora yönelmelerini sağlamak amacıyla 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı başında Sivas Meslek Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi Kenan Altun antrenörlüğünde Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından karate takımı oluşturuldu.

 

Bu sporu hiç yapmamış ve temelden başlayan 13 öğrencimiz sene boyunca yapılan antrenmanlarla sarı kuşak kemerini almaya hak kazandı.

 

Öğrencilere diplomalarını vermek üzere bir tören düzenlendi. Törene Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Muammer Çırçır, antrenör Dr. Öğr. Üyesi Kenan Altun ve öğrenciler katıldı.

 

Dr. Öğretim Üyesi Kenan Altun yaptığı açıklamada, “Karate sporu biraz sabır isteyen bir spor. Üniversitemiz için bu arkadaşlarımızı önümüzdeki yıl yapılacak olan Türkiye Şampiyonası için hazırlıyorum. Bu yıl zaten önümüzdeki ay Antalya Kemer’de yapılacak olan Türkiye Şampiyonası için yine üniversitemiz öğrencilerinden kurulu bir karate takımımız var. Onları ayrıca çalıştırıyoruz. Üniversite öğrencimiz bu bizim için çok değerli. İnşallah önümüzdeki ay yapılacak olan Antalya’daki Türkiye Şampiyonasında üniversitemizi en iyi temsil edeceğiz. Üniversitemizin adını duyurmak için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

 

Öğrenciler de karateye uğraşı olarak başladıklarını ve sonrasında kendilerini geliştirdiklerini, aynı zamanda hedeflerinin karatede ileri seviyeye gelip üniversitemizi gururlandırmak olduğunu söylediler.

 

Ayrıca 7 kişiden oluşan Karate takımımız ise 18–20 Mart 2020 tarihlerinde Antalya Kemer’de düzenlenecek olan Üniversitelerarası Karate Şampiyonasında Üniversitemizi temsil edecekler.


Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada temel eğitimlerini alan öğrencilerin şampiyonalara en iyi şekilde hazırlanarak sürdürülebilir bir başarı performansı ile Üniversitemizi uzun yıllar temsil etmelerini sağlamak olduğu ifade edildi.


 
  • Haber Tarihi : 03.03.2020

AYLARA GÖRE HABERLER