Murat Açıl, Turizm Fakültesi Öğrencileri ile Buluştu

 

Turizm Fakültesi Konferans Salonu´nda düzenlenen seminer saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programa Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. H. Suavi Ahıpaşaoğlu, Sivaslı Girişimci İş Adamları Derneği (SİVGİAD) Başkanı Murat Açıl, öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.


Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. H. Suavi Ahıpaşaoğlu, sektörün gelişimi için girişimci ruhun ve insan ilişkilerinin önemli olduğunu, bu sebeple öğrencilerimizin her birinde olan farklı farklı fikirlerin ileride yapılabilecek iş fikirlerine dönüşmesi için bu gibi seminer çalışmalarının önemli olduğu ve devam ettirmek istediklerini belirtti.


Sivaslı Girişimci ve İş Adamları Derneği Kurucu Genel Başkanı Murat Açıl imajın önemine, ilk tanışmadaki algının önemine, bireyin güçlü ve zayıf yanını tanımasının önemine değinerek,  “Zayıf yanlarımızı tespit edip, tanımlayıp onu tamamlayacaksınız. Güçlü yanlarınız nedir, nerede avantajlısınız oraya doğru yöneleceksiniz. Geleceği okumak öngörü diye bir şey var. İyi bir yöneticinin ‘öngörüsü olmak´ gibi bir mecburiyeti vardır. Birkaç istasyon ötesini okuyamayan yönetici lider olmaz. Gelecekte karşınıza çıkabilecek tehditler ve fırsatlardan doğru yararlanmak için bugünden hamleler yapmak zorundasınız” açıklamasında bulundu.


Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 


  • Haber Tarihi : 08.10.2018

AYLARA GÖRE HABERLER