Rektör Vekili Prof. Dr. Çimen, Eğitim Tugayı'nda Düzenlenen Yemin Törenine Katıldı

Sivas 5'inci Piyade Eğitim Tugayı'nda üç haftalık temel askerlik eğitimini tamamlayan erler, düzenlenen törenle yemin etti.
 
Sivas 5'inci Piyade Eğitim Tugayı'nda acemi eğitimini alan 1996-3 tertip 2'nci dönem erler için General Şükrü Kanatlı Kışlası'nda yemin töreni düzenlendi. Törene; Vali Vekili Turgay İlhan, Garnizon ve 5'inci Piyade Er Eğitim Tugay Komutanı Piyade Albay Mehmet Kip, Belediye Başkan Vekili Erdal Karaca, Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Çimen ile il protokol üyeleri ve yemin eden erlerin aileleri katıldı.
 
Yaklaşık 3 haftalık temel eğitimden geçen acemi erlerin heyecanlı olduğu görüldü. 1300'e yakın acemi er iki grup halinde yemin etti. Törende temel eğitim süresince eğitimde, atışta ve sporda başarılı olan 5 acemi ere 5'inci Piyade Er Eğitim Tugay Komutanı Piyade Albay Mehmet Kip tarafından başarı belgesi ve hediye verildi. Törende ayrıca Sivas'ta askerlik yapan erlerin baba ve dedelerine Belediye Başkan Vekili Erdal Karaca tarafından katılım belgesi verildi.  • Haber Tarihi : 14.10.2016

AYLARA GÖRE HABERLER