• twitter logo
  • threads logo

Hanife Öğütlü Hocamıza Son Veda

Vefat eden Üniversitemiz Sivas Meslek Yüksekokulu öğretim elemanı Öğretim Görevlisi Hanife Öğütlü için görev yeri olan okulun önünde tören düzenlendi.


Törene Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız, ailesi, mesai arkadaşları, sevenleri ve öğrencileri katıldı.


Mesai arkadaşları adına konuşma yapan Sivas Meslek Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyelerinden Selma Şimşek, “Hanife Öğütlü hoca sevilen bir hocamızdı. Yıllarca hastalığı ile savaştı ama yılmadı. Hep ümitli ve pozitifti. Yaşadığı zorluklara rağmen hayata hep gülümseyen ve ümidini kaybetmeyen bir insandı. Zaman zaman kendi derdini bırakıp bizim dertlerimize, sorunlarımıza ortak olmuştur. Hoşgörülü, sabırlı, sevecen, onurlu ve çalışkandı. Mesleğini, öğrencilerini çok severdi. ” dedi.


Dr. Öğr. Üyesi Uğur Tutar ise, “Hanife hocamızla biz üç yıl çalışma şerefine nail olduk. İşini bu kadar seven bu kadar disiplinli bu kadar mücadeleci ve içinde bulunduğu sıkıntılı duruma rağmen dışarıya aksettirmeden her defa sorduğumda; hocam daha iyiye gidiyor inşallah atlatacağım derdi. Hiçbir zaman bu ümit var tavrını bırakmadı. İyi bir hocaydı gerçekten öğrencilerini seviyordu öğrencilerine bir şeyler verebilmek için gayret sarf ediyordu.” diye konuştu.


Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız törende yaptığı konuşmada, “Gönül isterdi ki, burada sevinçli bir şey için toplanalım, ama hayat böyle. Bazen sevinç bazen keder… Hocamızı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Allah mekânını cennet eylesin, sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Hastalıkta ölenin de hükmünün şehit olduğuna dair bir müjdeyi de biliyoruz Peygamber Efendimizin hadislerinden. Sevilen, öğrencilerine kendisini adamış bir hocamızdı. Bizim yapabileceğimiz hocamızın arkasından bir dua okumak.” ifadelerini kullandı.


Konuşmaların ardından İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Durmuş Arslan’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ve yaptığı duanın ardından merhume hocamız Üniversitemizden Ulu Cami’ye gönderildi.


Öğle namazından sonra ise ilimiz merkez Ulu Cami’de kılınan cenaze namazından sonra ebedi istirahatgahına dualar eşliğinde uğurlandı.Haber Tarihi : 23.04.2019

AYLARA GÖRE HABERLER