• twitter logo
  • threads logo

Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız’ın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı

Basın; toplumsal değerlere saygılı, kişi hak ve özgürlüklerini koruyup gözetmeyi görev sayarak halkımızın doğru ve tarafsız haber alma ihtiyacını sağlamasının yanı sıra demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurları arasında yer alır. İçinde bulunduğumuz iletişim çağında her insanın bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme hakkı tartışılmaz bir gerçektir.

 

Teknolojinin hızla geliştiği çağımızda yeni iletişim imkânları artarken buna paralel olarak özellikle internet kullanımıyla zenginleşen iletişim dünyasında toplum ve devlet arasında köprü olma görevi üstlenen basın mensuplarımız, görevlerini özveriyle yerine getirmektedirler.

 

Türk basını, tarihin her döneminde milletimizin gözü, kulağı, sesi olma ve kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı içerisinde başarı ile yerine getirmiştir. Zaman ve yer gözetmeksizin topluma bilgi akışı sağlayan basın mensuplarımız her türlü övgü ve takdiri hak etmektedir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle üstlendikleri sorumluluğun bilinciyle şehrimizde görev yapan basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutlar, sağlık, başarı ve esenlikler dilerim.  
 Haber Tarihi : 23.07.2022

AYLARA GÖRE HABERLER