• twitter logo
  • threads logo

SCÜ Mezuniyet Törenlerinden İlki Gerçekleştirildi

Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde (SCÜ) 2 yıldır salgın nedeniyle yapılamayan mezuniyet törenlerinin ilki İletişim Fakültesi Mezuniyet Töreni ile başladı. 

 

4 Eylül Kültür Merkezi Keykavus Salonu’nda düzenlenen törene Rektör Vekili Prof. Dr. Hakan Yekbaş, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ünal Kılıç, dekanlar, dekan yardımcıları, akademik ve idari personel, öğrenciler ile aileler katıldı.

 

Rektör Vekili Prof. Dr. Yekbaş aileler ve öğrenciler için özel bir gün olduğunu, ailelerin evlatlarının üniversite okumaları için her türlü fedakârlıkta bulunduklarını hatırlatarak, “Hocalarımız ailelerden emanet aldıkları öğrencileri en güzel şekilde yetiştirdiler. Onları geleceğe hazırladılar. Öğrencilerimiz bizim geleceğimiz. Onlardan beklentimiz vatana, millete hayırlı evlatlar olmaları ve bu milletin değerlerine bağlı kalmalarıdır.” dedi.

 

Dekan Prof. Dr. Kılıç da salgından dolayı birçok programın yapılamadığını söyleyerek, “Sıkıntılı günlerimiz geride kaldı. Bugün velilerimizle, öğrencilerimizle, mezunlarımızla, akademik kadromuzla bu coşkuyu yaşıyoruz. Velilerimizin evlatlarıyla gurur duymaları onların en büyük hakkıdır. Hocalarımız, bugün mezun ettikleri öğrencileri görüp verdikleri emeklerin karşılığını görecekler. İletişim çağında doğru bilgiye ulaşma noktasında mezunlarımızın çok büyük katkıları olacak. Bundan sonraki hayatlarında kendilerine başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

 

Fakülte birincisi Fazilet Bakış da ailesine, hocalarına ve arkadaşlarına teşekkür ederek, bunun bir son değil başlangıç olduğunu ifade etti.

 

Konuşmaların ardından program bölüm birincisi Fazilet Bakış’ın mezuniyet kütüğüne çivi çakma merasimi ve Rektör Vekili Yekbaş, Dekan Kılıç ile Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Aksu’nun Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Tanıtım ile Radyo Televizyon Sinema Bölümlerinin birinci, ikinci ve üçüncülerine diplomalarını vermeleri ile sürdü.

 

Daha sonra diploma takdimi yapılan törende, öğrenciler keplerini havaya atarak mezuniyet coşkusunu yaşadılar.
 Haber Tarihi : 27.05.2022

AYLARA GÖRE HABERLER