• twitter logo
  • threads logo

Animasyon ve Animasyon Yapımı Konulu Söyleşi Gerçekleştirildi

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İletişim Fakültesi Genç Kariyer Kulübü tarafından “Animasyon ve Animasyon Yapımı” konulu söyleşi gerçekleştirildi.

 

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-Televizyon Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Birgül Alıcı tarafından İletişim Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen söyleşi programına İletişim Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Murat Toksarı, Dr. Öğr. Üyesi İsmail Demirbağ, Genç Kariyer Kulübü Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Ömer Aydınlıoğlu, Fakülte Sekreteri Metin Koçak ile öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından programın açış konuşmasını gerçekleştiren Doç. Dr. Murat Toksarı, “Pandemi dolayısıyla uzun bir aradan sonra yüz yüze eğitime başladık. İletişim Fakültesi olarak fakültede kulüpler aracılığıyla yapılan programlara önem veriyoruz. Öğrencilerimizin gelişimine katkı sağlayan bu ve buna benzer etkinliklere destek vereceğiz.” dedi.

 

Açış konuşmasının ardından Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-Televizyon Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Birgül Alıcı, “Sivas Cumhuriyet Üniversitesi yerleşkesini çok beğendiğini ve etkilendiğini söyleyerek öğrencilerin bu anlamda çok şanslı olduklarını dile getirdi.

 

Doç. Dr. Birgül Alıcı,  konuşmasının devamında öğrencilere animasyon hakkında kapsamlı bilgi verdikten sonra animasyon yapım tekniklerini örnekleri ile anlatarak 90’lı yıllarda kurumlara “Hay”, “İstanbul’un Fethi” ve “Çanakkale Zaferi” gibi animasyonlar yapıldığını ifade ederek, “ Animasyon filmleri ülkemizde yıllara göre değişim ve gelişim göstermektedir. 2014 yılından itibaren ülkemizde animasyonda artış gözlemliyoruz. Bunun nedeni TRT Çocuk ve farklı çocuk kanallarının ortaya çıkmasıdır.” dedi.

 

Söyleşinin ardından Doç. Dr. Murat Toksarı, konuşmacı Doç. Dr. Birgül Alıcı’ya, Genç Kariyer Kulübü Akademik Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Ömer Aydınlıoğlu’na ve Genç Kariyer Kulübü öğrencilerine teşekkür belgesi takdim etti.
 Haber Tarihi : 20.12.2021

AYLARA GÖRE HABERLER