Kadın Hentbol Takımımız Yarı Finalde

Öğrencilerimizin spor yapacakları alanların sayısının artması için faaliyetlerini yürüten Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız, üniversitemizde gerçekleştirilen spor turnuvalarının artması için de ayrıca çalışmalarını sürdürüyor.


Bu kapsamda, Hentbol ÜNİLİG 2018-2019 sezonu Kadın-Erkek B Grubu maçları 4-8 Mart 2019 tarihleri arasında Üniversitemiz Cumhuriyet Spor Salonu’nda oynandı.

Kadınlarda Üniversitemiz Hentbol Takımı, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Gümüşhane Üniversitesi, Siirt Üniversitesi ve Dicle Üniversitesi, erkeklerde Üniversitemiz Hentbol Takımının yanı sıra Siirt Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Hitit Üniversitesi, Gümüşhane Üniversitesi ve Dicle Üniversitesi mücadele etti.

Kadınlarda oynadığı 4 maçın 3’ünü kazanan Üniversitemiz Hentbol Takımı grubunu 6 puanla Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin ardından 2’nci sırada tamamlayarak yarı finallere yükseldi. Teknik heyette memnuniyet oluşturan bu başarıdan sonra hedefin finaller olduğu belirtildi.

Erkek Hentbol Takımımız 5 maçın 3’ünü kazanarak 6 puan aldı ve grubu 3’üncü sırada tamamladı. Grubu 10 puanla 1’inci bitiren Siirt Üniversitesi ve 6 puanla 2’nci sırada tamamlayan Ondokuz Mayıs Üniversitesi yarı finale yükseldi.
 


  • Haber Tarihi : 18.03.2019

AYLARA GÖRE HABERLER