Okul Öncesi Öğretmenleri Üniversitemizde Aldıkları Eğitimle Doğal Malzemeden Oyun Hamuru İmal Edecekler

Okul öncesi öğretmenleri Üniversitemiz Turizm Fakültesinde aldıkları eğitimle doğal malzemeden oyun hamuru imal edecekler.

 

Üniversitemiz Turizm Fakültesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında öğretmenlere doğal malzemeden oyun hamuru imalatı eğitimi verilmesine ilişkin protokol imzalandı. Turizm Fakültesi Dekanlığında düzenlenen imza törenine Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Koç ve Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı katıldı.

 

İmza töreninde konuşan Mili Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, "Öğretmenlerimiz, bu eğitim çalışması ile doğal malzemeden oyun hamuru imal etmeyi öğrenecekler. Ben bu imkânı sağladıkları için sayın dekanımıza ve bu çalışmaya katkı sağlayan tüm öğretim görevlilerine teşekkür ediyorum." dedi.

 

Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Koç ise, "Turizm Fakültesi mutfağında doğal oyun hamurlarını üretmek amacıyla imzalanmış bir protokol. Bu protokolde doğal oyun hamurlarını sınıflara taşıyacak okul öncesi öğretmenlerimizin eğitimi üzerine yapılmış bir çalışma. Böylelikle okul öncesi öğretmenlerimiz bu eğitimleri alarak doğal oyun hamurlarıyla çocukları bütünleştirmek amacı gütmekte. Biliyorsunuz, doğal oyun hamurları bu 2-8 yaş arası çocukların gelişiminde çok önemli bir nokta. Bu yaş grupları genellikle hamurlar, çamurlarla bu tür araçlarla oyun aracı olarak kabul ederler. Böylelikle el koordinasyonunu kas becerileri gelişir. Biz bunu doğal ortama taşımakla çocuklarımızın doğal gelişimini önemli bir katkı sağlayacağız. Her iki tarafa da hayırlı olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Koç ve Savaşçı protokolü imzalayarak hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundular.

 

Daha sonra Turizm Fakültesi Hamurhane Eğitim Atölyesi’nde eğitim alan öğretmenleri ziyaret eden Prof. Dr. Koç ve Savaşçı öğretmenlerle sohbet edip eğitim çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

 

Eğitime katılan okul öncesi öğretmeni İrem Savcı Köroğlu, “Bugün burada pasta yapımını ve aşamalı olarak oyun hamurunun nasıl oluştuğunu ve pasta süsleme nasıl yapıldığını öğrendik. Burada aldığımız eğitimi sınıflarımızda öğrencilerimize aktaracağız. Bu çalışma çocukların çok ilgisini çekeceğini düşünüyoruz. Özellikle Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesine ve Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bu çalışmada bizlere yer verdiği için teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

 

 


  • Haber Tarihi : 21.10.2019

AYLARA GÖRE HABERLER