Rektörümüzün Mevlid Kandili Mesajı

 

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'in dünyayı teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili’ni, bir kez daha birlik ve beraberlik duyguları içinde idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Hz. Peygamberimiz (S.A.V) bütün insanlık için bir şahit, müjdeleyici, uyarıcı, dosdoğru yol üzere gönderilmiş bir elçi, yol gösterici, ilahi bir nur, sönmeyen bir kandildir. Onun doğumu insanlık tarihinin en önemli hadiselerinden biridir. Çünkü Yüce Allah onu bütün âlemlere rahmet olarak göndermiştir.

 

İslam dini ile âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimizin örnek hayatı ve davranışlarından dürüstlüğü, emaneti korumayı, insan haklarına uymayı, zayıf ve muhtaçlara yardım etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, yararlı insan olmayı hayatımız boyunca kendimize prensip edinmeliyiz.

 

Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili’nin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı pekiştirmeye vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ederim.

 

Prof. Dr. Alim Yıldız

Rektör


  • Haber Tarihi : 19.11.2018

AYLARA GÖRE HABERLER