Hayırseverler Çok Amaçlı Salonda Burs İçin Toplandı

Üniversitemiz Çok Amaçlı Salonda Sivas Hizmet Vakfı tarafından 5 Bin lisans öğrencisine yönelik “Yiğidolar Öğrencisine Sahip Çıkıyor” burs kampanyasına destek olmak amacıyla program düzenlendi.


Valimiz Davut Gül’ün Eşi Gülden Gül Hanımefendinin himayelerinde gerçekleştirilen programa Valimiz Davut Gül ve Eşi Gülden Gül, Rektörkümüz Prof. Dr. Alim Yıldız ve eşi Emine Yıldız ile çok sayıda davetli katıldı.


Programda ilk olarak geçen yıl burs almaya hak kazanan bazı öğrenciler konuşma yaparak duygu ve düşüncelerini ifade etti.

Vali Davut Gül programda yaptığı konuşmada, projenin geçen yıl başlatıldığını ve ciddi anlamda yol kat edildiğini söyledi.


Yaklaşık 2 bin öğrenciye burs verildiğini belirten Gül, "Bu bursu Sivaslı hayırseverlerin katkılarıyla verdik. Sivas Hizmet Vakfı, bütün Sivaslılara hizmet eden bir vakıf. Bu vakfın yaptığı her olumlu işin sahibi Sivaslılar. Önemli olan bu birlikteliği gösterebilmek ve çocuklarımıza sahip çıkmak. Sivaslılar eğer bir şeye sahip çıkacaklarsa sahip çıkacakları en iyi konu gelecekleri olan öğrenciler. Bugün de yaptığımız iş o." diye konuştu.


Gül, burs verilecek öğrenci sayısından ziyade hayırseverlerin ülkenin geleceği çocuklara sahip çıkmasının önemli olduğunu vurgulayarak "Geçen yıl bunu gördük. Bu yıl da buraya gelinmesi ve bu iradenin gösterilmesi yine çocuklarımıza sahip çıkılacağı anlamına geliyor. Çocuklarımız aldıkları bu bursla çok iyi şekilde okuyacaklar ve mezun olduktan sonra onlar da burs vermeye başlayacaklar. Böylece Sivas'taki bu güzel döngü artarak devam edecek." ifadelerini kullandı.


  • Haber Tarihi : 21.11.2017

AYLARA GÖRE HABERLER