• twitter logo
  • threads logo

Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız'ın Kurban Bayramı Mesajı

Bayramlar, insanlar arasındaki sevgi, saygı, hoşgörü gibi insanî duyguların perçinlenerek geliştiği; dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularının pekiştiği; paylaşma, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel şekilde yaşandığı mübarek günlerdir.

 

Dargınlıkların unutulmasına vesile olan bayramlar, hem dinimiz hem de milletimiz adına toplumumuzu bir arada tutan en önemli mihenk taşlarından biridir. Bu müstesna günlerde sosyal dayanışma ve bireysel sorumluluğumuzun bir gereği olarak öksüz, yetim, hasta, yaşlı ve kimsesizleri ziyaret ederek bayram sevincini tüm kardeşlik duyguları ile yaşamanın çabası içerisinde olmalıyız.

 

Mazlum coğrafyalarda zulme uğrayan kardeşlerimizi de bu mübarek günlerde unutmamalıyız ve bir an önce yaşanan vahşetin son bulmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz etmekteyiz. 

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta öğrencilerimiz, personelimiz ve milletimiz olmak üzere tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı en kalbî duygularımla kutluyor, Kurban Bayramı’nın tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.
 Haber Tarihi : 14.06.2024

AYLARA GÖRE HABERLER