Teknoloji Fakültesi “Söz Meclisi”nde

Bilimin ve teknolojinin ülkemizin kalkınmasında önemli bir yerinin olduğunu bilen ve bu yönde çalışmalar yapan Üniversitemiz, öğrencilerimizin sorunlarını en kısa sürede çözmeyi amaçlıyor. Bu amaç doğrultusunda Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız, Söz Meclisi programında Teknoloji Fakültesi öğrencileriyle bir araya geldi.


Farklı fakültelerde eğitim gören öğrencilerin tarihî Susamışlar Konağı’nda ağırlandığı Söz Meclisi programına, Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız, Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı, Teknoloji Dekanı Prof. Dr. Meltem Sarıoğlu Cebeci, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. İbrahim Can, Dr. Öğr. Üyesi Nazile Yılankırkan, Fakülte Sekreteri Muhlis Öztürk ve Teknoloji Fakültesi öğrencilerimiz katıldı.

Prof. Dr. Recep Toparlı’nın koordinatörlüğünde yapılan programda öğrencilerin sorularına cevap veren Rektörümüz Yıldız, konuşmasına tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlayarak başladı. Konuşmasını öğrencilik hayatından kesitler anlatarak sürdüren Prof. Dr. Yıldız, “4 yıllık fakültelerimizde 7+1 sistemi getirmeye çalışıyoruz. 7 dönem okulda eğitim görüp 8’inci dönemde tamamen iş yerinde olun. Onu da krediden sayalım ve oradan not alın diyoruz. Böylece fakülteyi bitirdiğinizde hem teoriyi hem pratiği bilen insanlar olarak mezun olun. Bu sizi hayata hazırlar. ” dedi.

Üniversitelerin iki görevinin bulunduğunun altını çizen Rektörümüz, bu görevlerin eğitim ve araştırma olduğunu vurguladı. Rektörümüz Yıldız, mail sisteminden öğrenci otomasyon sistemine kadar birçok yeniliğe imza attıklarını ve öğrencinin daha iyi eğitim almasını hedeflediklerini ifade etti. 

Öğrencilerin kendilerini ve akademik kariyerlerini geliştirerek bir üst duruma geçmeleri gerektiğini belirten Prof. Dr. Yıldız, “Hangi üniversiteyi bitirirseniz bitirin, her şey sizin elinizde. Üniversitenin adının büyük olması önemli değil, öğrencinin kendisini nasıl yetiştirdiği önemli. Sizi öne geçirecek bir şey yapmanız lazım.“ diye konuştu.
 
Önceliğimiz Öğrencilerimiz
 
“Söz Meclisi” toplantılarının sorunların çözümü üzerinde ne kadar etkili olduğuna değinen Rektörümüz, “Öğrenci memnuniyetini önemsiyoruz, öğrencinin kaliteli, iyi bir eğitim almasını önemsiyoruz. Bunun için de bu toplantıları yapıyoruz. Sorunları öğrenci gözünden görmek gerekiyor. Bize birçok konuda yardımcı oluyorsunuz. Mezun olduğunuzda ‘İyi ki Cumhuriyet Üniversitesi mezunuyum’ diyebilirseniz bizim kazancımız bu olacak.” ifadelerini kullandı.
 
Öğrencilerin üniversitede eğitim alırken huzurlu ve mutlu olmasının en önemli önceliği olduğunu ifade eden Rektörümüz Yıldız şunları söyledi:
 
“Kendinizin farkına varın, biz bunu söylüyoruz. Siz önemlisiniz. Türkiye’nin geleceği sizlere emanet. Bir şeyler yapmak zorundasınız. Birçok şeyi de öğrenciyken yaparsınız. Benim baştan beri söylediğim şu: Öğrenci benim için önemlidir. Üniversitede yapılan çalışmalar sizin rahatınız için, sizin huzurlu bir ortamda eğitim alabilmeniz için, sizin daha kaliteli bir eğitim alabilmeniz için.”
 
Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi öğrencilerinin Sivas Yöresine ve Âşık Veysel’e ait türküler seslendirdiği program, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.
 

  • Haber Tarihi : 27.11.2018

AYLARA GÖRE HABERLER