• twitter logo
  • threads logo

İnsanı Yaşat ki, Devlet Yaşasın

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri için Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü‘nün yürütücülüğünde Sivas Belediyesi ve Cumhuriyet Üniversitesi’nin destekleriyle düzenlenen İşaret Dili kursu sona erdi. 


Sivas Belediyesi İşaret Dili Eğitmeni Mustafa Epik tarafından gerçekleştirilen kursu başarıyla tamamlayanlara, Cumhuriyet Üniversitesi Senato Salonu’da belgeleri verildi. 

Belgeler; Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Cumhuriyet Üniversitesi Engelliler Birimi Koordinatörü Prof. Dr. Recep Toparlı, Sağlık ve Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Turan Ataş, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Rukiye Toy tarafından verildi. 

Kursa destek olanlara da teşekkür belgesinin verilmesinin ardından bir konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız, “Şu an belediye, üniversite ve ildeki çeşitli kurumlarla ortak yaptığımız çalışmalarda müthiş bir uyum var. Bundan dolayı da seviniyoruz. Diyanetle yaptığımız çalışmalarda da öyle. Engellilere yönelik yapmamız gereken çok şey vardı, bunların bir kısmını başlattık. CENGEL Birimi’nde güzel şeylerin yapılmakta olup bütün engellilere sahip olmaya ve onların dertlerini çözmeye çalışıyoruz. Cumhuriyet Meslek Yüksekokulu’nda engellilere yönelik aşçılık programımız açıldı. Yeni bir program. YÖK kabul etti, biz de çok mutlu olduk. Burada işitme engelli öğrencilerimiz gelecekler, okuldan mezun olacaklar ve birçok yerde de görev alacaklar. Yaptığınız iş gayet güzel; çünkü bir insana yardımcı olacaksınız. Sadece sağlık alanı olarak düşünmeyin, başka alanlarda da bir insana yardımcı olacaksınız. Hani derler ya; insanı yaşat ki devlet yaşasın. Bizim bu konuda toplum olarak, üniversite olarak bir şeyler yapmamız lazım. Sivas’ta Üniversite olarak diğer kurumlarla güzel çalışmalar yapmaktayız.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından katılımcılara teşekkür belgesi, öğrencilere de katılım belgesi verildi. Toplu fotoğraf çekimi ve işaret dili ile alkışın ardından program sona erdi. 
 Haber Tarihi : 31.05.2018

AYLARA GÖRE HABERLER