“Markanıza Nasıl Değer Katarsınız?”

Üniversitemiz, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO), Sivas Organize Sanayi Bölgesi (SOSB), Cumhuriyet Teknokent ve Cumhuriyet Teknoloji Transfer Ofisi (CTTO) iş birliği ile “Markanıza Nasıl Değer Katarsınız?” isimli konferans düzenlendi.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Baş’ın konuşmacı olarak katıldığı konferans Cumhuriyet Teknokent Konferans Salonu’nda gerçekleştirilirken, programa Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Enis Baha Biçer, Cumhuriyet Teknokent Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Serdar Mercan ve akademisyenler katıldı.

Doç. Dr. Baş, “İşletmecilik gelişti, zaten bizim işletmecilikle ilgili doğru bildiğimiz yanlışlar çok fazla. Pazarlamanın gelişmesi ile doğru bildiğimiz yanlışlar daha da farklılaştı. Marka ve satış pazarlama gelişince işletmecilik de gelişti. İşletme ilmi iktisattan doğmuş bir bilim dalı ama bu ikisi her şeyi geliştirdi, değiştirdi. Aslında hepimiz bir markayız. Pazarlama artık bir işletme fonksiyonu olmaktan çıktı, artık bir işletme felsefesi. Üretim mi önce başlar pazarlama mı? Pazarlama önce başlar, artık günümüzde gerçek kalitenin önemi giderek azalmıştır. Önemli olan algılanan kalitedir. Zaten pazarlama dediğimiz şey de algıların savaşıdır. İyi bir savaş vermek istiyorsanız elinizde en güçlü silah da markadır.” dedi.

Baş, Türkiye’nin literatürdeki marka yönetimim unsurlarına çok uymadığını, birçok uluslararası şirketin Türkiye’yi sınav yeri olarak gördüğünü, burada başarılı olan şirketin dünyanın her yerinde başarılı olacağını düşündüklerini söyledi.

 

  • Haber Tarihi : 21.10.2019

AYLARA GÖRE HABERLER