• twitter logo
  • threads logo

İlahiyat Fakültesinden Görme Engelliler İçin Farkındalık Yürüyüşü

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 15 Ekim Dünya Beyaz Baston Görme Engelliler Farkındalık Günü’nde görme engelliler için destek yürüyüşünde bulundu.

 

Yürüyüşe İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Aslan, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ali Yılmaz, Memur-Sen Engelliler Komisyonu Üyesi Selman Devecioğlu ve İlahiyat Fakültesi bünyesinde faaliyet gösteren öğrenci kulüp üyeleri katıldı.

 

İlahiyat Fakültesi önünde başlayan yürüyüş Merkezi Kafeterya’da son buldu.

 

Yürüyüşün ardından açıklamalarda bulunan Dekan Prof. Dr. Aslan herkesin birer engelli adayı olduğunu ve bu bilince sahip olunması gerektiğini söyleyerek, “Farkındalık oluşturmak adına bugün görme engelli kardeşlerimizle birlikte yürüyüş programı düzenledik. İlahiyat Fakültesi olarak tüm engellilerimizin yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Onların topluma adapte olmaları, sosyal, kültürel, ekonomik ve eğitim faaliyetlerinde yer almaları için gereken çalışmaları yapacağız. Farkındalık yürüyüşümüze katkı sunan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Memur-Sen Engelli Komisyonu Üyesi Devecioğlu ise konuşmasında Beyaz Baston’un tarihçesine değinerek, “İlahiyat Fakültesi öğrencilerine kabartma yazılarla Kur’an-ı Kerim dersi veriyoruz. Görme engellilerimizin dinimizi tam manasıyla öğrenmelerini istiyoruz. Bizlere destek olan başta İlahiyat Fakültesi Dekanımız Ömer Aslan hocam başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu. 
 Haber Tarihi : 18.10.2021

AYLARA GÖRE HABERLER