• twitter logo
  • threads logo

Sosyal Bilimler Enstitüsü Lisansüstü Öğrenci Alım İlanı Yayımlandı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü 2022 – 2023 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı lisansüstü öğrenci alımı ile ilgili ayrıntıları açıkladı.

 

11 Doktora, 19 Tezli Yüksek Lisans ve 12 Tezsiz Yüksek Lisans programında yapılacak alımlar için internet ortamından başvurular Tezli Yüksek Lisans ve Doktora programları için 16-20 Ocak 2023 tarihleri arasında; Tezsiz Yüksek Lisans programları için ise 16-31 Ocak 2023 tarihleri arasında yapılacak.

 

Doktora programları, Felsefe, İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe Finans ve Bankacılık, Osmanlı Müesseseleri ve Medeniyetleri Tarihi, Sağlık Kuruluşları Yöneticiliği, Sosyoloji, Tarih, Temel İslam Bilimleri ve Türk Dili ve Edebiyatı şeklinde sıralandı.

 

Tezli Yüksek Lisans programları; Arkeoloji, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonometri, Felsefe, Göç Çalışmaları, Halka İlişkiler ve Tanıtım, Radyo Televizyon ve Sinema, İşletme, Maliye, Muhasebe Finans ve Bankacılık, Osmanlı Müesseseleri ve Medeniyeti Tarihi, Sağlık Kuruluşları Yöneticiliği, Sağlık Turizmi İşletmeciliği, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, Turizm İşletmeciliği, Türk Müziği, Uluslararası Ticaret ve Lojistik ve Yönetim Bilişim Sistemleri olarak başvuru kılavuzunda değinildi.

 

Tezsiz Yüksek Lisans programları, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonometri, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, İşletme, Radyo Sinema ve Televizyon, Kamu Yönetimi, Muhasebe Finans ve Bankacılık, Sağlık Kuruluşları Yöneticiliği, Uluslararası Ticaret ve Lojistik ve Sosyoloji için adaylar https://obs.cumhuriyet.edu.tr/oibs/ina_app/ adresinden başvuru yapabilecekler.

 

Yüksek lisans ve Doktora programı sınavları 30 Ocak 2023 tarihinde yapılacak olup iki programın da yazılı sınavı saat 10.00’da, mülakatı ise 14.00’te gerçekleştirilecek.

 

Sosyal Bilimler Enstitüsü Lisansüstü Programları Kılavuzu için:
https://www.cumhuriyet.edu.tr/duyuru/28252-2022-2023-egitim-ve-ogretim-yili-bahar-yariyili-lisansustu-programlara-ogrenci-alim-ilaniHaber Tarihi : 05.01.2023

AYLARA GÖRE HABERLER