Prof. Dr. İsmail Çelik Sonsuzluğa Uğurlandı

1988 yılından bugüne kadar Üniversitemiz Fen Fakültesi Fizik Bölümünde görev yapan ve son olarak Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü görevini yürüten Prof. Dr. İsmail Çelik sonsuzluğa uğurlandı.


Üniversitemiz Fen Fakültesi Dekanlık girişi önünde yapılan cenaze merasimine Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız, Rektör Yardımcıları, Genel Sekreter, dekanlar, yüksekokul müdürleri, akademisyenler, idari personel, ailesi, öğrencileri ve sevenleri katıldı.


Törende mesai arkadaşları adına konuşma yapan Doç. Dr. Rana Özbakır, merhum Prof. Dr. İsmail Çelik’in kişiliği ve yardımseverliği hakkında duygu ve düşüncelerini anlatarak, “Biz de sevgili hocamızı, abimizi, hocamızı canımızı kaybettik. Çok büyük üzüntü içerisindeyiz. Sayın hocamla 1986 yılında öğrencilik yıllarından başlayan bir dostluğumuz vardı. Arkadaşlığımız yıllarca derinleşip çok güzel dostluğa ve sevgiye büründü. Sevgili hocamız çok güzel, nahif bir kişiliğe sahipti. İyilikle dolu, çok güzel bir kalbi vardı. Hiç kimseyi kırmayan, üzmeyen çok özel bir insandı. ” dedi.


Bir süredir yakalandığı amansız hastalık sonucu vefat eden Prof. Dr. İsmail Çelik hocamıza Allah’tan rahmet dileyerek sözlerine başlayan Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız ise, “İsmail Hocamı yıllardır tanırım. Zaman zaman sohbet ederdik ve hep iyiliklerden, güzelliklerden bahsederdi. Hiçbir zaman bir başkası hakkında olumsuz konuştuğunu da duymadım. Yıllardır birlikte çalışıyoruz. Hocam bir hastalık geçirdi. Allah rahmet eylesin, mekânı cennet olsun. Hepimizin bir gün geleceği yer burası. Bazen dünyaya kapılıyoruz. Ölüp gittiğimizde, ‘iyi insandı’ diyorsa insanlar; bu önemli. İyi bir isim bırakabiliyorsak, arkamızdan Fatiha okunabiliyorsa bu bizim için önemli. Onun için bu bir ibret vesikası. Hocam Rabbine kavuştu, hepimiz kavuşacağız. Allah mekânını Cennet eylesin. Acılı ailesine tekrar başsağlığı diliyorum. Fen Fakültesi’ndeki hocalarımıza ve üniversitemiz mensuplarına başsağlığı diliyorum.” diye konuştu.


İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Aslan’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ardından Dr. Öğretim Üyesi Durmuş Aslan’ın dua etmesi ile tören sona erdi.


Yapılan Kur’an-ı Kerim tilaveti ve duanın ardından merhum hocamız Prof. Dr. İsmail Çelik cenaze namazı için Merkez Ulu Cami’ye uğurlandı.

  • Haber Tarihi : 18.07.2019

AYLARA GÖRE HABERLER