Öğretmenlik Andını Okuyarak Mezun Oldular

Covid-19 dolayısıyla Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde yapılamayan yüz yüze mezuniyet törenlerine karşın alternatif mezuniyet törenleri gerçekleştiriliyor. 

 

Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı mezunları Öğretmenlik Andı’nı okuyarak mezuniyetlerini kutladılar. 


 
7 akademisyen ve 13 öğrencinin yer aldığı videoda akademisyenler Mustafa Kemal Atatürk’ün sözlerini, öğrencilerse Öğretmenlik Andı’nı okudular.


 
Öğrenciler, “Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na, Atatürk inkılap ve ilkelerine, Anayasa’da ifadesini bulan Türk milliyetçiliğine sadakatle bağlı kalacağıma; Türkiye Cumhuriyeti kanunlarını tarafsız ve eşitlik ilkelerine bağlı kalarak uygulayacağıma; Türk milletinin millî, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyip, koruyup, bunları geliştirmek için çalışacağıma; insan haklarına ve Anayasa’nın temel ilkelerine dayanan millî, demokratik, laik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı görev ve sorumluluklarımı bilerek, bunları davranış hâlinde göstereceğime namusum ve şerefim üzerine yemin ederim." şeklindeki Öğretmenlik Andı’nı okuyarak mezun oldular.

 

Eğitim Fakültesi Dekanlığı tarafından mezun olan öğrenciler için ise şu mesaj paylaşıldı: 

 

“Kıymetli Öğrencilerimiz, ülkemizin geleceğinin emanet edildiği sizler dünyanın en kutsal ve saygın mesleği olan öğretmenliğe bugünden itibaren adım atmış oluyorsunuz. Atatürk ilkeleri ışığında, mesleğinizi hakkıyla ve doğru şekilde icra edeceğinize; fikri, vicdanı ve irfanı hür nesiller yetiştireceğinize inanıyoruz. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi olarak sizleri kutluyor, başarı ve mutluluklar diliyoruz.”


 


  • Haber Tarihi : 01.07.2020

AYLARA GÖRE HABERLER