• twitter logo
  • threads logo

Diriliş Şairi Sezai Karakoç Anlatıldı

Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri MYO tarafından düzenlenen konferansta Diriliş Şairi Mütefekkir Sezai Karakoç anlatıldı ve anıldı. 

 

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Abdurrahim Karakoç Çok Amaçlı Derslik’te gerçekleştirilen konferansa çok sayıda öğretim elemanı ve öğrenci katıldı. 

 

Eğitimci Yazar Süleyman Ceran’ın anlatımıyla gerçekleşen konferans, İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı. 

 

Açış konuşmasını yapan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Serkan Akkoyun, "Okulumuza gelen her öğrenciye tekrarladığımız gibi, üniversiteler yalnızca bir meslek edinme yeri değil, vizyon sahibi olma, dünyayı kavrayabilecek bir bakış açısı edinme ve kendini geliştirecek yolları keşfetme yeri olmalıdır. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu olarak sizin alanınız ile ilişkili nitelikli bir mezun olmanızı önceliğimiz olarak kabul ediyoruz. Bununla birlikte sosyokültürel gelişiminize katkı sağlamanın da önceliklerimiz arasında olması gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle bugün şair, yazar ve fikir adamı Sezai Karakoç’u anmak ve sizlerin bu kıymetli şahsiyeti daha yakından tanımanıza vesile olmak istedik. Konferansımıza katılım gösteren herkese, öğrencilerimize ve öğretim elemanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi. 

 

Akkoyun’un konuşmasının ardında öğrenciler tarafından Sezai Karakoç’a ait “Kar”, “Monna Rosa” ve “Sürgün Ülkeden Başkentler Başkentine” şiirleri okundu.  

 

Şiir dinletisinin ardından Süleyman Ceran’ın sunumuna geçildi. Ceran, “Sezai Karakoç, çok yönlü bir insandı.  Her ne kadar şiirleriyle bilinse de bütüne bakıldığında aynı zamanda iyi bir yazar ve önemli bir mütefekkirdi. Şiir yazmak için şiir yazmamış, yazı yazmak için yazı yazmamıştı. Onun bütün derdi, İslam medeniyeti, İslam ümmeti, İslam toplumu olmuştu.” ifadelerini kullandı. 

 

Konferansın sonunda Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Funda Evcili tarafından Süleyman Ceran’a teşekkür belgesi takdim edildi.Haber Tarihi : 29.11.2021

AYLARA GÖRE HABERLER