Rektörümüz Canlı Yayında öğrencilerin Sorularını Yanıtladı

Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız, Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından Çevrimiçi Üniversite Tanıtım Günleri kapsamında http://ogmmateryal.eba.gov.tr/panel/Webinarlar.aspx adresinde canlı yayına katılarak VKS (Video Konferans Sistemi) ile “Benim Tercihim” adlı programın canlı yayın konuğu oldu. 

 

Ülkemizin çeşitli illerinden üniversite sınavına girecek öğrencilerin katılımları ile gerçekleştirilen programın moderatörlüğünü Millî Eğitim Bakanlığını Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Dairesi Başkanı hemşehrimiz Ercan Alpay yaptı.

 

İlk olarak kendisini hakkında bilgi veren Rektörümüz daha sonra Üniversitemizin fiziki ve altyapısı hakkında açıklama yaptı.

 

Rektörümüz Prof. Dr. Yıldız; Üniversitemizde verilen yabancı dil eğitiminin hangi seviyede olduğu, değişim programları, bölümler ve öğretim üyesi sayısı, Hukuk Fakültesi son durumu, son günlerde sıkça karşılaşan üniversitemizin uzaktan eğitim ve teknolojik altyapısı, Üniversite–Sanayi iş birliği, Üniversitemiz sosyal ve kültürel alanlar ve yurtlar hakkında sorulan soruları yanıtladı.

 

Canlı yayın sonrası Rektörümüz, “Bu fırsatı bizlere veren başta Millî Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk Beyefendi’ye şükranlarımı sunuyorum. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 46 yıllık bir üniversite. Tıp Fakültesi ile başlayan, Mühendislik, Fen ve Edebiyat Fakülteleriyle devam eden bir üniversite. Sivas yaşanabilir ve güvenli bir şehir. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi rahatlıkla okunabilecek bir üniversite. Yurt imkânları oldukça fazla. Sosyal imkânlar oldukça fazla. Ben bizi izleyen ve takip eden öğrencilerimizi Sivas Cumhuriyet Üniversitesine davet etmek istiyorum. Bilinmelidir ki, Sivas’a bir gelirken ağlar öğrencilerimiz, bir de giderken. Hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.


Programın tamamını izlemek için aşağıdaki linki tıklayınız: 

https://www.youtube.com/watch?v=8k_qrJTY1F0
 


  • Haber Tarihi : 03.06.2020

AYLARA GÖRE HABERLER