• twitter logo
  • threads logo

Rektör Yardımcımız SODES Tanıtım Toplantısına Katıldı

Dezavantajlı illerin beşerî sermayesini güçlendirmek ve toplumsal bütünleşme sürecine destek olmak amacıyla illerde göç, yoksulluk ve işsizlik gibi sorunların ve değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara kısa sürede karşılık vermeyi hedefleyen  SODES'in tanıtımı yapıldı.

Toplantıya Valimiz Davut Gül, Belediye Başkanımız Sami Aydın, Vali Yardımcıları Yeliz Yıldızhan, Zihni Yıldızhan, Mehmet Nebi Kaya,  Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ünal Kılıç, kaymakamlar ile il müdürleri katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Gül; belediye başkanlarının, kaymakamların veya sivil toplum kuruluşu başkanlarının zaman zaman birçok taleple karşılaştığını belirtti. Bu taleplerin yerinde ve çok gerekli olmasına rağmen para aktaramadıklarını vurgulayan Vali Gül, "İşte SODES bunu sağlayacak. 2015 yılında yaklaşık olarak 6,1 milyon lira kaynak aktarılmış. Muhtemelen bu sene de 8 milyonunun üzerinde bir kaynak kullanacağız. Sivas SODES kaynaklarından 4 yıldır faydalanıyor." ifadelerini kullandı.Haber Tarihi : 03.03.2017

AYLARA GÖRE HABERLER