• twitter logo
  • threads logo

Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız'ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Cumhuriyet’imizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 84. yıldönümünde saygı, minnet ve özlemle yâd ediyoruz.

 

Millî Mücadele’mizin başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk, hayatını aziz milletimizin “vatan” bildiği toprakların bağımsızlığına adamış, Ülkemizin içinde bulunduğu tüm imkânsızlıklara rağmen necip milletimizden aldığı güç ve destekle Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur.

 

Büyük Önder, Cumhuriyet’i kurarak Türk milletinin, çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmasını ve ilelebet varlığını sürdürmesini hedeflemiştir. Onun ileri görüşlülüğü, devlet liderliğindeki üstün kabiliyeti, ilme ve fenne verdiği değer ise Mustafa Kemal’i tüm dünyanın saygı duyduğu liderlerden biri yapmıştır.

 

Bugün, dünyaca bilinen, tanınan ve saygı duyulan bir önderin aramızdan ayrılışının yıl dönümüdür. Bu günde Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde şanlı ecdadımızın bizlere bıraktığı bu cennet vatanının bize emanet oluşunu daha iyi idrak etmeli ve bu emaneti canla başla korumanın gayreti içerisinde olmalıyız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü olmak üzere silah arkadaşlarını, vatanı uğruna canlarını feda etmiş aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyoruz.  Haber Tarihi : 08.11.2022

AYLARA GÖRE HABERLER