• twitter logo
  • threads logo

SCÜ Veteriner Fakültesi Önlük Giyme Töreni Gerçekleştirildi

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Veteriner Fakültesi 2022-2023 Eğitim-Öğretim Dönemi Önlük Giyme Töreni gerçekleştirildi.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programa, Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Hilmi Ataseven, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hakan Yekbaş, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Enis Baha Biçer, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Barış Atalay Uslu, Sivas Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Ahmet Koçak, dekanlar, akademisyenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

 

Programda konuşma yapan Rektör Vekili Prof. Dr. Ataseven “Milletimizi, devletimizi daha ileri bir seviyeye getirmek için var gücümüzle çalışacağız. Bu önlük hem hizmeti hem saflığı temsil etmiş oluyor hem de bundan sonraki hayatımızda hizmet için söz vermiş olduğumuzu ifade etmiş oluyor. Biz öğretim görevlileri olarak bu alt yapıyı sağlayacağız, sizde bu ortamı kullanarak, çalışarak hakkını vereceksiniz. Bütün öğrencilerimizi tebrik ediyorum.” dedi.

 

Daha sonrasında ise Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uslu “Sevgili Öğrencilerim, 5 yıllık zor bir eğitime başlıyoruz. Fakültemizin ve Üniversitemizin tüm olanaklarından faydalanarak donanımlı bir hekim olmanız en büyük temennim.”  ifadelerini kullandı. 

 

Sonrasında söz alan Sivas Veteriner Hekimi Odası Genel Sekreteri Koçak “Bu kutsal mesleğin ahlaki ve etik değerlerine hep birlikte sahip çıkacağız. Sizleri aramızda görmekten büyük bir memnuniyet duyuyoruz.” dedi.
 Haber Tarihi : 16.12.2022

AYLARA GÖRE HABERLER