• twitter logo
  • threads logo

SCÜ Hastanesi Yenidoğan Ünitesi Bölgeye Hizmet Veriyor

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ömer Tamer Doğan Yenidoğan Ünitesinin sadece Sivas’a değil bölgeye hizmet verdiğini belirtti.

 

17 Kasım Dünya Prematüre Günü, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde düzenlenen programla kutlandı.
 

 

Düzenlenen programa SCÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ömer Tamer Doğan, Başhekim Yardımcıları Doç. Dr. Ahmet Karadağ, Doç. Dr. Yaşar Taştemur, Doç. Dr. Sinan Soylu, Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi Sorumlusu Dr. Öğretim Üyesi Gaffari Tunç, Yenidoğan Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Fatih Kılıçbay, İdari Yönetici Gülseren Karabey ile sağlık çalışanları katıldı.
 

 

SCÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Doğan yaptığı açıklamada, “Yenidoğan bebeklerimiz bizim için çok kıymetli. Bebeklerimizi sağlıklı bir şekilde ailelerine teslim etmek istiyoruz. Bunun için de yoğun çaba sarf ediyoruz. Yenidoğan Ünitesinde görev yapan Gaffari hocam, Fatih Hocam ve ekibi özverili, fedakâr bir şekilde çalışıyorlar. Burada şunu da belirtmek istiyorum; Sadece Sivas halkına değil tüm bölgeye tüm hizmet ediyoruz ve bu anlamda da Yenidoğan Ünitemiz bölgenin en büyük yenidoğan ünitesi.” dedi.

 

Prematüre Ünitesi hakkında bilgi veren Yenidoğan Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Fatih Kılıçbay ise, “Bize gelen bebekler anne karnında geçirmeleri gereken dönemi burada geçiriyorlar. Onların anne karnındaki gibi büyümesi için gereken her türlü emeği sarf ederek sağlıklı bir şekilde ailelerine teslim ediyoruz.” şeklinde konuştu.

 

İkiz bebekleri prematüre servisinde tedavi gören anne Figen Biçer de zor günler geçirdiklerini ama Yenidoğan Ünitesinde verilen sağlık hizmeti sayesinde bebeklerinin hayata tutunduğunu söyleyerek teşekkür etti.
 Haber Tarihi : 18.11.2021

AYLARA GÖRE HABERLER