• twitter logo
  • threads logo

Diş Hekimliği Fakültesi Mezuniyet Töreni Yapıldı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Mezuniyet Töreni yapıldı.

 

4 Eylül Kültür Merkezi Keykavus Salonunda gerçekleşen törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hilmi Ataseven, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Enis Baha Biçer, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Hubbezoğlu, Sivas Diş Hekimleri Odası Başkan Yardımcısı Duysal Tatlısu Deneyici, dekanlar, müdürler, akademik ve idari personel, öğrenciler ile aileleri katıldı.

 

Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

 

Mezuniyet töreninin açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ataseven “Diş Hekimliği Fakültemiz, dinamik yapısı, yetkin akademik kadrosuyla üniversitemizin çok kıymetli fakültelerinden biridir. Yıllardır sağlık sektörüne çok başarılı diş hekimleri yetiştiriyor. Ayrıca öğrencilerimizi tebrik etmek istiyorum çünkü beş yıldır çok zahmetli bir eğitimden geçerek bu günlere geldiler. Ancak kendilerinden ricam, öğrendikleri bilgilerle yetinmeyip kendilerini her daim yetiştirmeleri olacak” dedi.

 

Dekan Prof. Dr. Hubbezoğlu, “Bugün burada ortak bir gurur için bir araya geldik. Bizler Diş Hekimliği Fakültesi olarak büyük uğraşlar ile 26 yıldır şehrimize, yoğun ve etkin bir biçimde hizmet veriyoruz. Türkiye’deki Diş Hekimliği Fakülteleri arasına girmek için hocalarımızla birlikte her zaman disiplinle ve inançla çalıştık.” şeklinde konuştu.

 

Sivas Diş Hekimleri Odası Başkan Yardımcısı Deneyici mezun olan öğrencileri tebrik ederek ömür boyu başarılar diledi.

 

Törende fakülte birinci, ikinci ve üçüncülerine diplomaları ile plaketlerini, Rektör Yardımcısı Ataseven, Rektör Danışmanı Biçer ve Dekan Hubbezoğlu verdi.

 

Mezuniyet töreni, öğrenci andının okunması ve akabinde öğrencilerin hep birlikte kep atmasıyla son buldu.
 Haber Tarihi : 01.07.2022

AYLARA GÖRE HABERLER