Teknoloji Fakültesi’nin Teknofest’teki Başarıları Devam Ediyor

 

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi TEKNOFEST 2021’ de yeni bir başarıya daha imza attı. 
Bu kapsamda; Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Elektrik- Elektronik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği ve Tıp Fakültesi olmak üzere, bir araya gelerek ‘TEKNOFEST 2021 Sağlıkta Yapay Zekâ Yarışması’ adı altında Ön Tasarım Raporu, puan sıralamasında 93.67 puan ile 229 takım arasından 3.oldu. 


Teknoloji Fakültesi Dekanı  Prof. Dr. Turhan Kurşun, yaptığı açıklamada; Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürütücülüğünde, Türkiye’de    milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen Türkiye'nin ilk ve tek Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne 2018 yılından itibaren fakülte öğrencilerinin düzenli olarak   ' Elektromobil, İnsansız Sualtı Aracı, Drone Yarışması '  kategorilerinde katılım sağladıklarını ve çeşitli dereceler elde ettiklerini ifade etti.


Prof. Dr. Kurşun,  benzer şekilde 2019 yılında fakültemiz öğrencileri tarafından oluşturulmuş  ‘Mekatrov İnsansız Sualtı Robot Takımı Yarışma’ 4.sü ve ‘Marine İnsansız Sualtı Robot Takımı Yarışma’ 21.si olmuştu diyerek, öğrencilerinin başarılarının devam etmesi ve Teknoloji Fakültelerinin misyonu gereğince teorik bilginin yanı sıra uygulama becerilerinin yüksek olması için çalışacaklarını belirtti. 


Dekan Prof. Dr. Turhan Kurşun, 2021 yılında da ‘Sağlıkta Yapay Zekâ Yarışması’ kapsamında Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği  Bölümü’nden  Dr. Öğr.  Üyesi  Özlem Polat’ın danışmanlığını üstlendiği Mekatronik Mühendisliği (Büşra Yıldırım, Aynur Susuz), Elektrik-Elektronik Mühendisliği (Kadir Nar) ve Tıp Fakültesi (Mustafa Said Kartal) öğrencilerinden oluşan GÖKSENİN- AL TAKIMI  ‘TEKNOFEST 2021 Sağlıkta Yapay Zekâ Yarışması’ kapsamında Ön Tasarım Raporu, puan sıralamasında 93.67 puan ile 229 takım arasından 3. olduklarını söyledi.
  • Haber Tarihi : 11.06.2021

AYLARA GÖRE HABERLER