Öğretim Elemanlarımızdan İspanya'da Konser

Güzel Sanatlar Fakültesi Ses Eğitimcisi Öğretim Görevlisi Serap Duran ve piyano bölümünden Araştırma Görevlisi Selen Balkan İspanya’nın Barcelona şehrinde “Ezgilerde Kadın” temalı Türk Müziği solo konseri gerçekleştirdi.

Yaklaşık bir buçuk saatlik anlatımlı konserin ev sahipliğini Barcelona Üniversitesi ile bir sivil toplum kuruluşunun başkanlığını yapan ve aynı üniversitede İspanyolca ve Türkçe Öğretim Görevlisi olan Bahadır Özkazanç yaptı.

Konserde solist akademisyen Serap Duran Türk Müziğimizin en seçkin örneklerinden Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Türkçe Lied, Türkçe Tango gibi birbirinden seçkin eserleri seslendirirken Selen Balkan ise eserlere piyanoyla eşlik ederek Üniversitemizi de en iyi şekilde temsil ettiler.

Değerli genç sanatçı akademisyenlerimizin sahneye çıktığı Barcelona Üniversitesi Filoloji Fakültesi La Capalle konser salonunda İspanya Türkiye Başkonsolosu Sayın Güçlü Kalafat ve ekibi de katılım sağladı.

Genç sanatçı akademisyenlerimize konser sonrası belgelerini takdim eden Türkiye Başkonsolosumuz Kalafat, büyük beğeni dileklerini sunarak akademisyenlerimizin İspanya’ya daha geniş kitlelere ulaşmaları amacıyla bizzat İspanya Başkonsolosluk vasıtasıyla davette bulunacağını belirtti.

  • Haber Tarihi : 03.10.2017

AYLARA GÖRE HABERLER