Üniversite Hastanemize Yeni Tomografi Cihazı

 

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesine kazandırılan son teknoloji ürünü yeni tomografi cihazı sayesinde Sivas’ın sağlığın merkezi olması yönünde atılan adımlara bir yenisi daha eklenmiş oldu.

 

128 kesitli, bilgisayarlı tomografi cihazının hizmet vermeye başlaması nedeniyle Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız incelemelerde bulundu. İncelemede Rektör Yıldız’a Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ünal Kılıç, Prof. Dr. Hilmi Ataseven, hastane Başhekimi Prof. Dr. Ömer Tamer Doğan ve hastane ekibi de eşlik etti.

 

Sivas’ta Yoktu

 

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Yıldız, “Cihazımızın birçok özelliği var. Bu özelliklerden bazıları; daha net görüntü alabiliyoruz, kısa sürede çekim yapılabiliyor, çekimlerde çok düşük düzeyde radyasyon gibi. Ayrıca kilolu hastalarımızın çekimleri de yapılabiliyor. Bir başka özelliği de karaciğer nakillerinde ve onkolojik çekimlerde bu cihaz kullanılabiliyor. Hastalarımızın başka yere gitmesine gerek kalmadı. Cihazın kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yeni bir cihaza daha kavuşmuş olduk. Hastanemiz bundan sonra daha kaliteli hizmet verecek. Hayırlı olsun.” dedi.

 

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ömer Tamer Doğan ise, “Hastanemiz bugün ikinci tomografi cihazına kavuşmuş oldu. Sayın Rektörümün de belirttiği gibi cihazın birçok özelliği var. Anjiyografik çekimler dediğimiz vücuttaki tüm sistem damarlarının çekimini çok rahatlıkla yapabileceğiz. Yine önemli bir özellik; yaklaşık 200 kiloya kadar çekimleri yapabileceğiz. Bu cihazın alınmasında başta Sayın Rektörüm olmak üzere emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Sivas’ın önemli bir ihtiyacını da karşılamış olduk. Hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.  • Haber Tarihi : 28.01.2021

AYLARA GÖRE HABERLER