SCÜ Öğrencisinden Uluslararası Başarı

 

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Öğretmenliği Lisans 3.Sınıf öğrencisi Mehmet Akif Özdal, dünya genelinden sanatçıların katılımı ile bu yıl 12. si düzenlenen “İnternational Abstract Art Competition” adlı yarışmada “Photography & Digital”  kategorisinde Türkiye’yi temsil ederek, ödül alan tek isim oldu.

 

Lisans 3.sınıf öğrencisi Mehmet Akif Özdal, Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan, 34 farklı ülkeden 1206 çalışmanın katıldığı uluslararası resim yarışmasında “Photography & Digital” kategorisindeki tek Türk olarak ödüle layık görüldü.

 

Dünya genelinden sanatçıların katılımı ile bu yıl 12.si düzenlenen “İnternational Abstract Art Competition” başlıklı yarışmada çeşitli başlıklar altında değerlendirme yapıldı. Değerlendirme sonucunda “Photography & Digital” kategorisinde Türkiye’den ödüle layık görülen tek kişi olan Mehmet Akif Özdal,“Hem Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü lisans düzeyinde ilk olmanın hem de üniversitemiz ve ülkemizin ismini temsil etmenin gururunu yaşıyorum.” dedi.

 

Mehmet Akif Özdal; “Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü tarafından sağlanmakta olan imkânlardan dolayı başta Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Aksu ve Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Sayın Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Hilmi Bulut olmak üzere üniversite yönetimine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.


  • Haber Tarihi : 15.03.2021

AYLARA GÖRE HABERLER