REKTÖR DANIŞMANLARI

Prof. Dr. Taner ÇİFÇİ

Rektör Danışmanları

İlk ve orta öğrenimini Yalova’da tamamladı. Lisans eğitimini Ondokuz Mayıs Üniversitesi Amasya Eğitim Fakültesinde, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde tamamladı. Ankara’da Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak öğretmenlik görevinde bulundu. 2012 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Öğretim Görevlisi, 2015 Yılında ise aynı fakültede Yardımcı Doçent oldu.

Uzmanlık alanları, coğrafya eğitimi ve değerler eğitimidir. Yayımlanmış 2 kitabı, ulusal ve uluslararası dergilerde, sempozyumlarda ve kongrelerde sunduğu çok sayıda tebliği ve yayımlanan makaleleri bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı Başarı belgesine layık görülmüştür. Evli ve üç çocuk babasıdır. İyi düzeyde İngilizce bilmektedir. 2016 yılından itibaren Rektör Danışmanlığı görevini sürdürmektedir.

 

Dr. Öğr. Üyesi Gazi SONKUR

Rektör Danışmanları

Sivas’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Sivas’ta tamamladı. 1988 yılında TCDD Sivas Pratik Sanat Okulundan mezun oldu ve 1988-2013 yılları arasında TCDD’de görev yaptı. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünde Lisansını, Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Mali Hukuk Ana Bilim Dalında Yüksek Lisansını, Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Ana Bilim Dalında Doktorasını tamamladı. 2013 yılında Öğretim Görevlisi olarak akademik hayatına başladı. 2019 yılından itibaren Doktor Öğretim Üyesi olarak Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünde görev yapmaktadır. Uzmanlık alanları Maliye ve Mali Hukuktur. Evli ve üç çocuk babasıdır. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Zara Ahmet Çuhadaroğlu Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü ve Rektör Danışmanlığı görevlerini sürdürmektedir.

Dr. Öğr. Üyesi Nevzat BALIKÇIOĞLU

Rektör Danışmanları

İlk ve orta öğrenimini Sivas’ta tamamladı. Lisans eğitimini Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde, Yüksek Lisans ve Doktorasını Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamladı. 2011 yılında Yardımcı Doçent unvanını alan Nevzat Balıkçıoğlu, 2018 yılından itibaren Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde görev yapmaktadır. Uzmanlık alanları Uluslararası İktisat ve Makro İktisattır. Yayınlanmış 4 kitabı, ulusal ve uluslararası dergilerde çok sayıda makalesi, sempozyumlarda ve kongrelerde sunduğu tebliğleri bulunmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır. İyi düzeyde İngilizce bilen Nevzat Balıkçıoğlu, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Şarkışla Aşık Veysel Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü ve Rektör Danışmanlığı görevlerini sürdürmektedir.

Öğr. Gör. Kemal DEMETÇİÇEK

Rektör Danışmanları

1971 yılında Sivas'ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Sivas’ta tamamladı. 1990 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi MYO Makine, 2000 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümlerinden mezun oldu. 2014 yılında Atılım üniversitesinde Sağlık Yönetimi dalında, 2023 yılında Cumhuriyet Üniversitesinde Sağlık Turizmi İşletmeciliği dalında Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladı. 1995 yılında Cumhuriyet Üniversitesinde Koruma ve Güvenlik Görevlisi olarak memuriyete başlayan Demetçiçek, 2001 yılında Sivas AFAD’a naklen atandı. AFAD’ ta Arama Kurtarma Teknisyeni, Arama Kurtarma Şube Müdürü ve Afet Eğitim Uzmanı kadrolarında görev yaptı. 2019 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İmranlı Meslek Yüksekokulu’nda Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Bölümüne, Öğretim Görevlisi olarak atandı. 2020 yılından beri İmranlı Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Afetlerde yapmış olduğu çalışmalardan dolayı Cumhurbaşkanlığı tarafından "T.C. Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası" alan Demetçiçek, evli olup Alper, Aybüke ve Muhsin isimli üç çocuk babasıdır.