Uluslararası İş Birliği ile Yürütülecek Proje Rusya Bilim ve Yüksek Eğitim Bakanlığınca Desteklenecek

 

Sağlık Hizmetleri öğretim üyelerinden Doç. Dr. Savaş Kaya’nın da yer aldığı uluslararası proje  Rusya Bilim ve Yüksek Eğitim Bakanlığınca desteklenecek.

 

Research Institute for the Development of Scientific and Educational Potential of Youth (Rusya), Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ve University of Jiroft (İran) iş birliği ile yürütülecek olan,  bazı fullerene moleküllerinin çeşitli toksik maddelerle etkileşim mekanizmalarının aydınlatılacağı proje Rusya Bilim ve Yüksek Eğitim Bakanlığınca (Russian Ministry of Science and Higher Education) desteklenmeye layık görüldü.

 

100 bin dolarlık bütçeye sahip projede Doç. Dr. Savaş Kaya’nın yanı sıra Rusya’dan Doç. Dr. Konstantin P. Katin ve Doç. Michael Maslov, İran’dan Dr. Razieh Razavi yer alıyor.

 

Konuya ilişkin açıklama yapan Doç. Dr. Kaya, araştırma grubunda yer alan isimlerle iş birliği içerisinde son yıllarda önemli başarılar elde ettiklerini söyleyerek, kısa süre içerisinde bu gibi pek çok uluslararası projeye imza atmayı amaçladıklarını belirtti.

   • Haber Tarihi : 09.09.2021

AYLARA GÖRE HABERLER