Sağlık Bilimleri Enstitüsü Lisansüstü Öğrenci Alım İlanı Yayınlandı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimler Enstitüsü, 2022 – 2023 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılı lisansüstü öğrenci alımı ile ilgili ayrıntıları açıkladı.

 

24 Doktora ve 186 Tezli Yüksek Lisans öğrencisi alımı için başvurular internet ortamında 22 – 28 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacak.

 

Öğrenci alımı yapılacak olan lisansüstü anabilim dalları, Aile Danışmanlığı Tezsiz II. Öğretim (Disiplinlerarası), Aile Danışmanlığı (Disiplinlerarası), Anatomi, Analitik Kimya, Beden Eğitimi ve Spor, Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği, Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği, Ebelik, Farmasötik Biyokimya, Farmasötik Mikrobiyoloji, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Fizyoloji, Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları, Hemşirelik, Halk Sağlığı Hemşireliği, İç Hastalıkları Hemşireliği, Psikiyatri Hemşireliği, Sağlık Yönetimi, Sinirbilim (Disiplinlerarası), Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Histoloji ve Embriyoloji, Tıbbi Mikrobiyoloji, Tıbbi Biyoloji, Tıbbi Parazitoloji, Veterinerlik Anatomisi, Dölerme ve Suni Tohumlama, Veterinerlik Gıda Hijyeni ve Teknolojisi, Veterinerlik Parazitolojisi, Veterinerlik Fizyolojisi, Veterinerlik Farmakoloji ve Toksikolojisi ve Veterinerlik İç Hastalıkları şeklinde olup başvurular https://obs.cumhuriyet.edu.tr/oibs/ina_app/login.aspx adresinden yapılabilecek.

 

Yazılı sınav ve mülakat tarihi 07 Eylül 2022 olup, yazılı sınav saat 10.00’da; mülakat ise saat 14.00’te başlayacak.

 

Sağlık Bilimleri Enstitüsü Lisansüstü Programları Kılavuzu İçin:
https://www.cumhuriyet.edu.tr/duyurudosya/27164_saglik_bilimleri_enstitusu_guz_yariyili_basvuru_ve_kayit_takvimi.pdfHaber Tarihi : 05.08.2022

AYLARA GÖRE HABERLER