Telefon :0.346.2191131

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı

Beslenme

  

         Personel ve öğrencilerin beslenme hizmetleri Merkezi Kafeteryada sürdürülmektedir. Kafeteryamız aynı anda 5200 kişiye hizmet verebilecek kapasitededir.Merkezi Kafeteryamızda teknolojinin en son ürünleri ile donatılmış, modern cihazlarla dizayn edilmiş mutfak ve merkezi kantinimiz mevcuttur.Gıda maddelerinin muhafazasından, hazırlanıp pişirilerek servise sunulmasına kadar geçen aşamalarda her türlü hijyen kurallarına özen gösterilmekte, personelle teması asgari düzeyde tutulmaktadır.Öğlen yemekleri personel ve öğrencilere üç çeşit olarak verilmektedir. Kalori değeri 1100-1500 arasında değişen yemeklerden personel ve öğrencilerimiz cüzi ücret karşılığı yararlanmaktadır.

         Üniversitemizde eğitim-öğretim döneminde başarılı ve gelir düzeyi düşük (1250 civarında) öğrenciye ücretsiz öğlen yemeği verilmektedir. Merkezi Kafeteryanın 2. katında mevcut öğrenci kantininde etli ve peynirli pide, ızgara köfte, döner, hamburger, tost, sandviç, katmer, çörek, her türlü meşrubat, ayran, kahve, çay, aromalı çay servisleri yapılmaktadır.Ayrıca Merkezi Kafeteryanın 3. katında 250 kişinin yemek yediği lokanta bulunmaktadır (Burada her türlü ızgara çeşitleri ve sulu yemekler servis edilmektedir.) Aynı katta personelimiz için çay salonumuz bulunmaktadır.

         İlçelerimizde bulunan Yüksekokul öğrencilerimize oradaki lokantalarla ihale yapılarak kaliteli ve ucuz olarak beslenmeleri sağlanmaktadır. Kampüste öğrencilerimize devamlı hizmet veren merkezi kantinler yanında her fakülte ve yüksekokulda birer adet öğrenci kantini ile tüm öğrencilerin yararlanabileceği merkezi kantin mevcuttur.