Öğrenci Bilgi Sistemi(ÜBS) Personel Sistemleri Öğrenci Bilgi Sistemi(ÜYS) E-Posta
EBYS Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi Yemek Listesi Kütüphane Hizmetleri
Rektöre Yazıyorum İhaleler Eduroam Akademik Takvim
KampusKart
 
 

KAMPUSKART NEDİR?

Kampuskart Projesine 2004 yılında başlanmış olup, 2012 yılında cihaz, yazılım ve iş akışı tamamen değiştirilerek hizmete devam edilmektedir.

Kampuskart Projesi Cumhuriyet Üniversitesi'nin Vakıfbank'la yürüttüğü bir proje olup personel ve öğrencilerimize temassız kart (teknik adıyla RFID) özelliklerinde sahip kredi kartları dağıtılmaktadır.

Kartlar 4 özelliğe sahiptir :

1. Kredi Kartı : Türkiye'de ya da dünyada herhangi bir alışveriş noktasında KampüsKartla alışveriş yapılabilir. Bu kartla dünyanın her yerinde yapılan alışverişlerde puan kazanılır. Kazanılan puanlar "para" yerine alışverişlerde kullanılabilir ayrıca taksit fırsatlarından yararlanılabilir.

2. Personel/Öğrenci Kimlik Kartı : Cumhuriyet Üniversitesinde kadrolu çalışan tüm akademik ve idari personel ile önlisans, lisans, yükseklisans, doktora öğrencilerine kimlik tanıtım amacına uygun olarak kart üzerine Resim, Unvan, Ad-Soyad, Fakülte-Bölüm bilgileri basılmaktadır.

3. Temassız Özelliği : KampüsKartı'nyla 35TL altındaki temassız ))) amblemi görülen tüm noktalarda hızlı ödeme yapma manasına gelmektedir. Kart sadece okuyucuya gösterilerek hızlıca ödeme yapılabilir.

4. Kampüs Bakiye Özelliği : Kredi kartı bakiyesinden ayrı olarak kartın içinde bulunan güvenli bellek bölgesine para yüklemek süretiyle harcamalarınızı kartı göstererek hızlıca yapabilirsiniz.KAMPUSKARTIN KULLANIMI

Kartın özelliklerinden biri olan Kampüs Bakiye yemekhane turnikelerinde kullanılmaktadır. Dağıtılan kredi kartlarının devreye girmesiyle birlikte personel tarafından kartlara kredi yükleme işlemi artık gerekmemektedir. Para yükleme işlemi, banka ile kurulan özel bir sistem yardımıyla otomatik sağlanmaktadır. Sistemin çalışması şu şekildedir: Kartlar yemekhanelerdeki turnikelerin üzerinde bulunan okuyuculara gösterildiğinde kart tiplerine göre tanımlanmış ücretler otomatik olarak kartın Kampüs Bakiyesinden düşülecektir. Kampüs Bakiyesi 10'TL'nin altına düştüğü zaman, sistem otomatik olarak 20 TL'lik parayı kredi kartından çekerek kartın Kampüs Bakiye alanına yükleyecektir. Kart sahipleri yemek ücretlerini ekstreleri (hesap özetleri) geldiğinde kredi kartı hesabına yatıracaklardır. Personeller, kredi kartı ödemelerini maaş hesaplarına otomatik ödeme talimatı vererek yapabilirler. Yine aynı şekilde öğrenciler de velileri aracılığıyla otomatik ödeme ayarları yaptırabilirler.

Temassız özelliği ise küçük çaplı harcamalarda kullanılmalıdır. Temassız ödemelerde kredi kartı POS cihazına sokulmadan sadece okuyucuya gösterilerek hızlı şekilde para ödemesi gerçekleşir. Kartın Temassız özelliği, temassız özelliği bulunan POS cihazlarına sahip tüm işletmelerde ve Üniversitemizin kafeterya ve lokantalarında kullanılabilecektir. Üniversitemizin personel yemekhanesinde, sosyal tesislerde, kantin ve kafeteryalarda Temassız özelliği olan POS cihazlarının konulması için çalışmalar sürdürülmektedir.

YENİ KAMPUSKART BAŞVURUSU

. ÖSYS, EK KONTENJAN ve DİKEY GEÇİŞ ile üniversitemize kayıt olan öğrencilerin kartları Bilgi İşlem Daire Başkanlığınca bastırılır. Dağıtım Vakıfbank Kampus Şubesi tarafından gerçekleştirilir.

. Yukarıda sayılan kayıt şekillerinin dışında kalan Yatay Geçiş, Af, Yüksek Lisans, Doktora v.b. öğrenciler Bilgi İşlem Daire Başkanlığına başvurarak kart basımı için gerekli formu doldururlar. Dağıtım Vakıfbank Kampus Şubesi tarafından gerçekleştirilir.

. Üniversitemiz kadrosuna katılan Akademik ve İdari personel Bilgi İşlem Daire Başkanlığına başvurarak kart basımı için gerekli formu doldururlar. Dağıtım Vakıfbank Kampus Şubesi tarafından gerçekleştirilir.

KAMPUSKARTINI KAYBEDENLER

. İlk olarak Vakıfbank Telefon Bankacılığı (444 0 724 AloŞubem) aranarak kartın kayıp/çalıntı olduğu bilgisi verilerek, geçici bloke konulması talep edilir.

. Kart iptali ve yeni kart temini için Bilgi İşlem Daire Başkanlığına başvurularak form doldurulur.

KAMPUSKARTINI DEĞİŞTİRMEK İSTEYENLER

Resim, soyisim, bölüm ve unvanın çeşitli sebeplerden değişikliği istenmesi durumunda veya kartın kırılması, çalışmaması gibi durumlarda Bilgi İşlem Daire Başkanlığına başvurularak yeni kart temini için form doldurmalıdırlar.

ÜNİVERSİTEMİZDEN AYRILANLAR

. Mezun ve ayrılan öğrenciler kartlarını Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına teslim etmelidirler. Öğrenciler kartlarının kredi kartı özelliğini kullanmaya devam etmek isterlerse Vakıfbank'tan adına düzenlenmiş Üniversite amblemi olmayan bir kredi kartı talep edebilirler.

. Üniversitemizden Ayrılan/Emekli olan kartlar kendilerinde kalacaktır. Kredi kartı özelliğini kapattırmak isteyen personel Vakıfbank Şubelerine başvurmalıdır.

KAMPUSKART İLETİŞİM BİLGİLERİ

Cumhuriyet Üniversitesi

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

Kampuskart Birimi

Telefon: 0346 219 10 10 Dahili: 1371

CÜBİD Cumhuriyet University, Department of Information Technology - Software Development Group