Hastane   |   ÜYS   |   ÜBS   |   E- Posta   |   Kütüphane   |   İletişim   |   Arama   |   Bilgi Edinme   |   Ana Sayfa   |   EN

CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, Cumhuriyet'in 89'uncu kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, açıklamasında Birinci Dünya Savaşı'nın ardından işgal edilen vatan topraklarının kurtarılması için Samsun'a çıkan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, ardından 4 Eylül 1919 tarihinde Sivas'ta toplanan Kongrede temellerini attığı Cumhuriyet'in ilanının 89'uncu kuruluş yıldönümünü kutlamanın coşku ve gururunu yaşadıklarını belirterek, "İstiklal mücadelesinde Sivas'ın ve Sivaslıların azim ve kararlılığı ülkeye malolmuştur. "Milli sınırları içinde vatan bölünmez bir bütündür; parçalanamaz." kararının alındığı Sivas, Cumhuriyeti koruyan, yücelten, Atatürk'ün "Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz" sözünden ilham alan gençliğin yetiştiği Cumhuriyet Üniversitesi ile bu kararlılığını sürdürmektedir.
Cumhuriyet Üniversitesi kuruluşundan bugüne kadar sağlık, mühendislik, sanat, temel bilimler, sosyal bilimler ve spor alanlarında Sivas'a ve bölgesine önemli ölçüde hizmetler sunmuştur.

Üniversite olarak gençlerimizi, modern çağın gerektirdiği bilgi ve donanıma sahip, Cumhuriyet'in temellerini daima koruyan, sahip çıkan, niteliklerini ve hedeflerini özümseyen, geliştirme azim ve kararlılığını taşıyacak şekilde yetiştiriyoruz.

Bu duygularla Cumhuriyet'in kurulduğu şehrin Üniversite Rektörü olarak, milletimizin, Cumhuriyet Bayramını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, şehitlerimiz ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum" dedi.


Haber Tarihi : 23.10.2012
HABERLER
29.08.2016
Mustafa Takî’nin Kitapları Tanıtıldı
29.08.2016
5. Kitap Günleri’nin Açılışı Gerçekleştirildi
28.08.2016
Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Demirci'den Rektörümüze Ziyaret
28.08.2016
Stadyumun Yeni Yolu Hizmete Açıldı
27.08.2016
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çimen, Acemi Askerlerin Yemin Törenine Katıldı
27.08.2016
Uzman Çavuş Onur Alkan Son Yolculuğuna Uğurlandı
 
 
 
CÜBID - Cumhuriyet Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Yazılım Geliştirme Grubu