Array ( [0] => Array ( [Id] => 16936 [fakultekodu] => 1 [baslik] => Dış Kaynaklı Proje Yürütücülerinin Dikkatine [aciklama] =>
 
Yeni Harcama Yönetim Sistemi 02.01.2018 tarihi itibariyle devreye girmiş olup, yeni sisteme giriş için TÜBİTAK ve Dış kaynaklı proje yürütücülerinin Harcama yetkilileri adına yetkilendirme yapılması gerekmektedir. Yetkilendirme yapılmayan projeler için harcama iş ve işlemleri (Satın Alma ve Burs Ödemeleri) yapılamamaktadır. 

Yetkilendirme yapılabilmesi amacıyla TÜBİTAK ve Dış kaynaklı proje yürütücülerinin aşağıda yer alan işlem sırasına göre hareket etmeleri gerekmektedir.

1.Dış Kaynaklı projelerin (TÜBİTAK, SANTEZ, ORAN, TAGEM, DAP vb.) proje yürütücüleri (Harcama Yetkilisi) ; kurumsal e posta adresi, telefon numarası ve T.C. numarasını içerecek bir dilekçe ile Strateji Geliştirme Daire Başkanlığına başvurmaları önem arz etmektedir.

2.Strateji Geliştirme Daire Bşk’lında görevli Bilg.İşl.Serkan AYDIN tarafından kimlik.muhasebat.gov.tr adresine Harcama Yetkilisi olarak kayıt olmaları gerekmektedir.

3.Kayıt işlemi sonrası Yetkilendirme yapılan harcama yetkilileri; kurumsal e postalarına gelen aktivasyonu güncelleyerek  kimlik.muhasebat.gov.tr adresine giriş şifresi oluşturarak projede bulunan Gerçekleştirme Görevlisi ile BAP Dış Kaynaklı projelerden sorumlu Cihat ERDİNÇ’i  ( TC: 55219338208) Veri Giriş Görevlisi olarak tanımlamaları gerekmektedir.

 

 
[btarih] => 2018-01-10 [starih] => 2018-01-11 [birim] => cübap [turu] => 0 [onemli] => 0 [renk] => 000000 [sirano] => 17281 [dil] => tr [sayac] => 67 ) )