Tasarımdan Üretime Entegre Çözümler

Duyuru Başlama Tarihi : 07.05.2020 - Duyuru Bitiş Tarihi : 12.05.2020

 

 

Bilgisayar Destekli Tasarım programlarının eğitim aynı zamanda üretim sektöründeki yaygın kullanımı hepimizin bildiği teknolojik yeniliklerdendir. Cumhuriyet Teknokent olarak geleceğin CAD teknolojilerinin masaüstü platformlardan uzaklaşıp, yerini bulut sistemine entegre yazılımlara bırakacağının farkındayız. Bu bağlamda CAD/CAM eğitimleri, Start-up firmaları, küçük ve orta ölçekli firmaların konsept tasarım fazlarında bulut teknolojilerine adapte olması gerektiği, böylece daha az donanım gereksinimleri ile daha hızlı tasarım ve üretim yapılabileceğini öngörmekteyiz. Ancak imalat sektöründe yaygın kullanılan bu programların nasıl verimli bir şekilde kullanılması gerektiği bilinmelidir. Bu nedenle ticari olmayan kullanımlar için;

 

Teknik bilgi ve hayallerini dijital ortamda tasarımını yapmak isteyen başta Cumhuriyet Teknokent KULE Kuluçkada ve KULE Ön Kuluçkada faaliyetlerine devam eden firmalarımız olmak üzere Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ve Bilim ve Teknoloji Üniversitesi akademisyenlerimiz, öğrencilerimiz, Sivas OSB'de çalışan en az lise mezunu çalışanlarımız, SolidWorks yazılımını ücretsiz kullanabileceklerdir.

 

TEKYAZ TEKNOLOJİK YAZILIMLAR VE MAKİNA TİC. A.Ş.'nin katkıları ile kurulumunu yaptığımız SolidWorks yazılımı için firmalarımız, akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz adına kendilerine teşekkür ediyoruz.

 

Cumhuriyet Teknokent Genel Müdürlüğü


AYLARA GÖRE DUYURULAR