2019 DGS Ek Yerleştirme Duyurusu

Duyuru Başlangıç Tarihi : 15.10.2019 - Duyuru Bitiş Tarihi : 21.10.2019

 

Dikey Geçiş Sınavı sonucu Üniversitemize ek kontenjandan yerleşen öğrencilerin kayıtları 15-16-17-18-21 Ekim 2019 tarihlerinde yapılacaktır. Merkez yerleşkede bulunan akademik birim öğrencilerinin Öğrenci İşleri Dairesine, İlçelerde bulunan akademik birim öğrencilerinin ise ilgili Müdürlüklerine önlisans diploması fotokopisi ve kimlikleri ile müracaat etmeleri gerekmektedir.


Kayıt yaptıran öğrenci daha önce öğrenim gördüğü programa ait ders içeriklerini (üniversitelerin web sayfasından alınabilir) ve transkriptini yerleştiği Bölüm Başkanlığına teslim edecektir.


Staj tamamlama, bütünleme sınavı, tek ders sınavı vb. durumlarda mezun olamayan öğrencilerin kayıtları yukarıda yazılı tarihlerde yapılmayacak, bu öğrenciler mezun olduklarını belgelemeleri kaydıyla 15 Ocak 2020 tarihine kadar kayıt yaptırabileceklerdir.


Yüzde 40’ın üzerinde engel durumu olan öğrencilerin sağlık raporlarını kayıt esnasında ya da daha sonra Öğrenci İşleri Dairesi teslim etmeleri gerekmektedir.


Normal öğretim programlarına yerleşen öğrenciler herhangi bir ücret ödemeyeceklerdir. İkinci öğretim programlarına yerleşen öğrenciler ile İLİTAM öğrencileri bulundukları yerlerdeki Ziraat Bankalarının ATM’lerinden Okul numaraları ile öğrenim ücretlerini kayıt tarihleri arasında yatırmaları gerekmektedir.

 

Not: 15-16-17-18-19 Ekim 2019 tarihleri arasında E-DEVLET kayıtları yapılabilir.

AYLARA GÖRE DUYURULAR