Teknokent'ten Arduino Eğitimi

Duyuru Başlangıç Tarihi : 11.02.2019 - Duyuru Bitiş Tarihi : 01.03.2019

 

Arduino eğitimi ile geleceğimiz olan çocuklarımıza, teknoloji dünyasının kapılarını açma ve onların, teknoloji tüketen olmaktan çıkartıp teknoloji üreten yeni nesilller olma fırsatını yakalamalarını sağlıyoruz.

Gelişen teknoloji dünyasına bizlerde çocuklarımızda ayak uydurmak zorundayız. Bu gerçeği görmezden gelemeyiz. Arduino başlangıç eğitimi sayesinde çocuklar teknoloji dünyasında dev bir adım atma fırsatı yakalayabilecekler. Günümüzde üniversitelerde ders olarak okutulan ve sadece büyükler için olmadığını bildiğimiz Arduino eğitimi için sizleri bekliyoruz.

NE YAPACAĞIZ?

Çocukların robotları, elektroniği ve temel programlama becerilerini oluşturmayı ve geliştirmeyi hedefliyoruz.

NASIL YAPACAĞIZ?

Arduino başlangıç setleri, aygıt ve sensörleriyle temel elektroniği ve programları desteklediği gibi çocuk ve gençleri teknoloji üretmeye heveslendiriyor.

Ledler, dirençler, step motor, LCD ekran, butonlar, yakınlık sensörü, potansiyometre gibi temel Arduino sensörleri ve elektronik elemanlarını nasıl kullanacaklarını öğrenecekler, mBlock programı ile arduino içerisine nasıl kod yükleneceğini görecekler ve algoritma kurma bilgisi edinecekler.

Detayları afişimizde inceleyebilir ve bize 08:00 – 17:00 saatleri arasında telefon ile ulaşabilirsiniz.

Bilgi İçin:

Kağan BUZCU Tel: 0554 907 33 57

AYLARA GÖRE DUYURULAR