AÖF SİVAS
AÖF SIVAS
Tanıtım
Yönetim
Linkler
Sivas İli Okullar Listesi
Görev Talebi, Görev İptali
Görevlendirmelerle ilgili bazı açıklamalar...
Sınav Binaları - Anadolu Üniversitesi AÖF Sınav Merkezi Krokisi
Adayların Sıkça Yönelttiği Sorular
Anadolu Üniversitesi AÖF Temsilcilerine...
Sınavlarda Görev Alanlara Uyarılar
Sivas İçin Sınav Takvimi
AÖF Sınavlarında Görevlendirmeler
İletişim

Duyurular
Duyurular
Sınavlarda Görev Alanlara Uyarılar

1-Sınavlara giren adayların dilekçeleri, velilerin şikayetleri, bina sınav sorumlularının sözlü/yazılı raporları, sınavların yürütülmesinde görevliler arasında yaşanan uyum sorunları, sınav görevinde gerekli ciddiyetin gözetilmemesi, salon dışında bir araya gelinerek konuşulması gibi tüm durumlar ciddiyetle değerlendirilmektedir. Sınavların problemsiz yürütülmesi esas olduğundan, bu hususta gerekli özeni göstermeyenlere bir daha görev yazılmamaktadır. Bu bağlamda aşağıdaki hususlara dikkat etmek zorunluluk arz etmektedir:

a) Öğrencileri psikolojik açıdan rahatlatmak amacıyla sınav öncesinde motivasyon konuşması yapılmamalıdır. ÖSYM kimseye böyle bir görev ve yetki vermemiştir. Bu tür konuşmaların öğrenciler üzerinde ters etki de yaptığı unutulmamalıdır.

b) Yaşamlarının önemli bir eşiğinde olan adaylar, sınav nedeniyle heyecanlı olabilmektedirler. Onların bu durumlarını göz önünde bulundurarak, hitap ve yaklaşım tarzında son derece dikkatli olmak önem arz etmektedir. Kaba, incitici ve küçümseyen ifadelerden kaçınmak gerekmektedir.

c) Sınav esnasında öğrencilerin başında dikilmek, sürekli salonda gezinmek suretiyle dikkatleri dağıtmamak gerekir. Öğrencilerin evraklarıyla ilgili yapılması gereken işlemleri güncel uygulamaları takip ederek zamanında yapmak da çok önemlidir

2-Sınavlara gelen görevlilerin, öğrencilerin saygı duyacakları bir kıyafet giymeleri gerekmektedir.  Adayların en çok şikayet ettiği hususlardan biri budur. Özellikle YGS, LYS gibi sınavlarda, karşısında sürekli öğretmenleri görmüş gençlerin huzuruna onların alışık oldukları bir kıyafetle çıkmak daha uygun gözükmektedir. En önemlisi, yürüyünce çok ses çıkarmayan ayakkabı giymek gerektiğini unutmamalıyız.

 
CÜBID - Cumhuriyet Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Yazılım Geliştirme Grubu